Home / Mac İşletim Sistemi / iPhone 6s Pil Sorununa Cevap Gecikmedi !

iPhone 6s Pil Sorununa Cevap Gecikmedi !

iPhone 6S Batarya

iPhone 6s’in modelleri arasında farklı sonuçlar verdiğine çıkan söylemlere karşı, Apple’dan cevap geldi.

iPhone 6s’lerin pil ömürlerinde farklılık olduğunu Apple da kabul etti ve bunun sebebinin üretim farklılıkları olduğunu açıkladı. Ancak bu farkın gündelik kullanımda en fazla %3 gibi bir fark yaratacağını söyleyen Apple, kullanıcıların bunun farkında bile olmayacaklarını söyledi.

iPhone 6S Batarya
Yeni iPhone’ların Pil Ömrü

Dolaşan haberlerin hepsi bu farkın oluşmasını sebebi olarak işlemci farkını gösteriyor. A9 işlemcilerini kullanan iPhone 6s’lerin bir kısmının işlemcisinin Samsung tarafından üretildiğini biliyoruz, pil ömrü testi yapan kişilerin iki işlemci arasında yaklaşık 50 dakikalık bir fark ortaya çıkarmasının ardından Apple bu konu hakkında bir açıklama yapmak durumunda kaldı.

Apple’ın açıklaması şu şekilde:

” Bizim test sonuçlarımız ve kullanıcı verilerimize göre, farklı bileşenler de kullanılsa iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’larımızın pil ömürlerinde sadece %2 ile %3 arasında bir değişiklik ortaya çıkabiliyor. Diğer testler en yüksek CPU yüküyle uzun süre ölçümler yaptığından gündelik kullanımı yansıtmıyor. Haliyle cihazın gerçekçi pil ömrü çarpıtılmış oluyor. Bu şimdiki ve eski Apple ürünleri için tipik bir durum, yani A9 yongalarının üreticisi bu durumu etkilemiyor.”iPhone 6S Batarya

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

iPhone ve iPad için Türk Yapımı I’m Jack Oyunu

Merhaba, Bugün de sizlere bir Türk firması olan UGR Teknoloji’nin geliştirdiği iOS Oyunu I’m Jack ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir