Home / Android / iPhone Dokunmatik Sorunu ve Çözümü (iOS 9 Güncelleme Sonrası)

iPhone Dokunmatik Sorunu ve Çözümü (iOS 9 Güncelleme Sonrası)

Geçtiğimiz günlerde iOS 9 güncellemesi geldi bildiğimiz üzere ve bu güncelleme iPad, iPhone gibi cihazlar için bir çok yenilik de geldi. Bir çok kişi bu güncellemeyi yaptı ve yavaş yavaş geri dönütler gelmeye başlıyor. Şuan için iOS güncelleme yapan kişilerden gelen büyük sorunlardan bir tanesi iPhone dokunmatik problemi diyebiliriz. Bizde bu sorunu bir çok cihazda dedik ve aynı sorunun olduğunu gördük. Sorunun tam olarak kaynağı nedendir bilinmiyor ancak kilit ekranında iken tuş kilidini yazıyoruz ve kimi zaman rakamların basmadığını gördük. Haliyle rakamları silmek isterken en çok karşılaşılan sorunun Sil tuşuna basarken olduğunu fark ettik. Sil tuşunun o alanda bir dokunmatik problemi çok bariz bir şekilde belli diyebiliriz. Kimi zaman ise bu dokunmatik sorununu komple kilit kaydırma ekranında görüyoruz. Telefonun kilit ekranından şifre kısmına geçiş yapamıyorsunuz. Telefonu kapatmak istediğinizde vazgeç tuşu ve kapatma kaydırağı doğru bir şekilde çalışıyor ancak gel gelelim normal ekranda dokunmatik çalışmıyor. Buda ister istemez güncellemelerin telefonların performansını kötüleştirip yeni telefon almaya zorladığı yönünde diyebiliriz. Bunun çözümüne gelecek olursak hemen aktaralım sizlere.

iPhone Dokunmatik Sorunu Çözümü

  • Dokunmatik çalışmadığı zaman ilk olarak yapmanız gereken işlemlerden bir tanesi gayet basit telefonu kapatmak. Telefon tekrar açıldığında sorun düzeliyor ancak tekrarlayabiliyor.
  • Diğer çözüm ise güncelleme düşürme. Telefonun güncellemesini düşürebilirsiniz ve bunun nasıl yapılacağını bilmiyorsanız iOS 9’dan iOS 8 ‘e Geri Dönme konumuzu ziyaret ediniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir