Home / Android / iPhone Etkin Değil Hatası

iPhone Etkin Değil Hatası

Apple kullanıcıları iphone etkin değil itunes’a bağlanın hatası ile karşılaşmış olabilirler. iPad üzerinde de çıkan bu hatayı çözmek için bir kaç yöntem bulunmakta. Bu yöntemleri deneyerek 1 dakika sonra yeniden dene hatasını geçebilirsiniz.

iPhone Etkin Değil Hatası Nedir ?

iPhone 4, iPhone 5, iPhone 6 ve bu modellerin S modellerinde karşınıza çıkan bu hata, cihazınıza koyduğunuz şifreyi üst üste yanlış girmeniz sonucu çıkmaktadır. Üst üste yanlış doğru olmayan şifreyi girerseniz ekranda iPhone kapalı 1 dakika sonra yeniden deneyin hatası çıkacaktır. iPhone etkisizleştirildi , iPad etkisizleştirildi, iPod touch etkisizleştirildi mesajları da ekstra olarak gözükmektedir.

iPhone Etkin Değil Hatası Nasıl Çözülür ?

1. YöntemEğer daha önce iTunes eşleşmesi yapmış iseniz 1.yöntem işinize yarayacaktır. Cep telefonunuzu bilgisayarınıza USB Kablosu ile bağlayın ve itunes programını açın. Özet kısmında yer alan ” iPhone’a geri yükle “ butonuna basınız. Bu işlem cihazınızı geri yükleyecektir ve bu problem ortadan kalkacaktır.iphone-etkin-degil-hatası2. YöntemEğer daha önce iTunes bağlantısı yapmadı iseniz 1.yöntem i muhtemelen es geçtiniz. Ama panik yapmayın başka yöntemlerde var. Bir diğer yöntem ise iPhone’umu bul yöntemidir. Bu yöntem de üstte ki yöntem gibi basit ve etkili bir yöntemdir. Bu adrese gidin. Apple kimliği ve şifreniz ile giriş yapın ve Tüm Aygıtlar seçeneğine tıklayın. Buradan cihazınızı seçin ve parolasını silin. Cihazınızın en son yedeklemesini kurmak için Ayarlama Yardımcısı bölümünü kullanabilirsiniz.3.yöntemBu yöntem 1. ve 2. yöntemi es geçenler içindir. Eğer iPhone cihazınızı itunes ve iPhone’numu bul servisleri ile hiç eşleştirmediyseniz bu yöntemde ki adımları uygulamalısınız.İlk olarak iTunes programını açın.Cihazınızı kapatın.Usb kablosunu bilgisayarınıza takınız diğer ucu boşta kalsın.Ardından iPhone veya iPad cihazınızda Home tuşuna basılı tutun ve basılı tuttuğunuz esnada USB kablosunun boşta kalan ucunu cihazına takınız. Bilgisayarınızda iTunes açıkken ekrana ” kurtarma modunda bir cihaz algılandı “ şeklinde bir uyarı gelebilir. Onaylayın ve cihazı geri yükle butonuna basınız.Ekrana gelen onay pencerelerini onaylayın ve cihazınıza son sürümün kurulmasını sabırla bekleyin. Genel olarak 1 saate kadar sürebilmekte, acele etmeyin ve yüklemenin bitmesini bekleyin. Yükleme işlemini de otomatik olarak bitirdikten sonra cihazınız kapanıp tekrar açılacaktır. İşlem bu kadar, takıldığınız nokta var ise yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir