Home / Mac İşletim Sistemi / İphone GPS kapatmak RESİMLİ ANLATIM

İphone GPS kapatmak RESİMLİ ANLATIM

İphone GPS kapatmak RESİMLİ ANLATIM

Bu yazıda sizlere iphone sahiplerinin nasıl GPS kapatcaklarından bahsedeceğiz. Öncelikle Gps; akllı telefonların yaygınlaşması ile birlikte konum bildirme özelliği özellikle sosyal medyada sık kullanılır oldu. Konum bildirme olarak tabir ettiğimiz kavram aslında Gps özelliği ile lokasyon tespitinden başka bir şey değildir.Konum bildirimi yada adres bulmak için iphone de bulunan GPS sistemini kullanmaktasınız. GPS kapatırsanız cep telefonu konum bildiremez veya adresiniz bulunamaz.

Gps Neden Şarjı Hızlı Tüketir ?

Gps özelliği şarjı fazla tüketir. Cep telefonlarında bulunan Gps özelliğinin şarj tüketmesi onun arkaplanda bazı işlevleri sürekli yapmak zorunda olmasındadır. Genellikle şarjı az giden kullanıcılar için Gps kapatmaları önerilir. Cep telefonunuz sürekli konum tespiti yapar ve bunu operatör ile paylaşır. bu sebepten dolayısiz cihazı oynamasanız bile şarjınızı hızla azalır.

GPS özelliğini kapatmak şarjı dostudur ama eğer hava durumu, sosyal medya, harita, spor uygulamaları kullanıyorsanız GPS kapatıca bu uygulamalar düzgün çalışmayacaktır. Kısacası bu özelliği kapatınca devre dışı kalarak GPS kullanımına bağlı uygulamaların pil tüketimini daha da azaltarak şarjın uzun gitmesi sağlanabilir.

İPHONE GPS KAPATMAK


iphone gps kapatmaGenel olarak GPS akıllıca kullanıldığında akıllı telefonların bataryasına etkide bulunmuyor. Bu noktada yapmanız gereken tek şey konum bazlı çalışan servislerinizi ve hangi servislere GPS özelliğini kullanma yetkisi verdiğinizi kontrol etmeniz. GPS’inizi kapatmak istiyorsanız Ayarlar > Gizlilik ve Konum servislerni açıp oradan kaptabilirsiniz.
Şunu not düşmek gerekir ki Gps kapatınca Facebook, Twitter gibi sitelerde konum bildiremeyeceksiniz. Hava durumu ve trafik uygulamarınız otomatik olarak çalışmayacaktır.

 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

iPhone ve iPad için Türk Yapımı I’m Jack Oyunu

Merhaba, Bugün de sizlere bir Türk firması olan UGR Teknoloji’nin geliştirdiği iOS Oyunu I’m Jack ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir