Home / Mac İşletim Sistemi / iPhone hızlı şarj yöntemi

iPhone hızlı şarj yöntemi

Dünyada satış rekorları kıran dev marka Apple’ın dünyaca ünlü cep telefonu iPhone’un şarj kablosunun takıldığı yeri kürdan ile temizlendiğinde daha hızlı şarj oluyor.

iPhone hızlı şarj yöntemi

Milyonlarca iPhone kullanıcısının problemi olan şarj konusu bu yöntem ile sona erecek gibi gözüküyor. Hemen hemen her iPhone kullanıcısının şikayet ettiği şarj sorunu hakkında yüzlerce yazı , yüzlerce çözüm önerisi yazıldı. Bu seferki çözüm tamamen ünlü bir siteden geldi.Business Insider isimli bir iş ve teknoloji sitesi , kürdan ile iPhone hızlı şarj yöntemini sitesinde okuyucularına bildirdi. Business Insider , bahsettiği bu yöntem sayesinde iphone telefonlarını hızlı şarj edip , gün içerisindeki şarj sorunundan insanları kurtarmayı planlıyorlar.

Kürdan ile hızlı şarj yöntemi

Yapılması gereken işlem çok basit. Business Isider’a göre şarj kablosunun takıldığı yerin temizlenmesi sonucunda şarjın daha hızlı olduğunu savunuyorlar.iPhone’un cebinizde oluşan pamukçuk ve kirlerin şarj yuvasına dolduğunu bu durumun sonucunda da şarj yuvasının , şarj aleti ile tam temas etmediği elektriğin bir kısmını kaçırdığını savunuyorlar. Eğer kürdan ile dolan ve kirlenen şarj yuvasının temizlenmesi sonucunda ise bu elektrik akımının tamamen iletildiğini ve iPhone’un daha hızlı bir şekilde şarj olacağını söylüyorlar.iphone Kürdan iPhone hızlı şarj yöntemi uygulanırken dikkat edilmesi gereken tek nokta , kürdanın cihaza zarar vermemesi için cihaz içerisine çok sokulmaması ve herhangi bir sertlik darbe vermemeye dikkat etmesi gerekiyor. iPhoneloc olarak sizlere paylaştığımız bu haberi uygulayıp , uygulamamak tamamen size kalmış.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

iPhone ve iPad için Türk Yapımı I’m Jack Oyunu

Merhaba, Bugün de sizlere bir Türk firması olan UGR Teknoloji’nin geliştirdiği iOS Oyunu I’m Jack ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir