Home / Mac İşletim Sistemi / iPhone Periscope Yorum Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

iPhone Periscope Yorum Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

Merhaba arkadaşlar,Bugün sizlere son dönemin ve Twitter’ın gözde canlı yayın uygulaması Periscope’ta canlı yayın sırasında bazı zamanlarda gönderilemeyen yorumların neden gönderilemediğini ve sorunun ne olduğunu açıklayacağım.Periscope yaklaşık olarak 1,5-2 ay gibi bir zamandır hayatımızda. Twitter sayesinde bu kadar kısa bir süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaştı. İlk olarak iOs kullanıcılarına sunulan bu program son 2-3 haftadır Android kullanıcıları tarafından da kullanılabiliniyor. Herşey iyi güzel derken yapılan canlı yayınlarda birçok kullanıcının gözüne yapılan yorumlardan bir kısmının gönderildiği bir kısmının gönderilmediği gibi hatalar göze çarptı. Bu hata ile karşılaşan kullanıcılar azımsanamayacak kadar fazla.

Peki bu hatanın sebebi ne ? Nasıl ortaya çıkıyor ?Bu sorun izlenme sayısı 100-150’den fazla olan canlı yayınlarda ortaya çıkıyor. Bunu ilk olarak yaklaşık 3 hafta önce Cem Yılmaz’ın Periscope üzerinden yaptığı canlı yayından sonra, iOs kullanıcıları dile getirmişti. O zamanlar yazılım yeni olduğundan olsa gerek bu hata pek önemsenmemişti.Sonradan bu hata sitemiz üzerinden bizlere sık sık iletilmeye başlanınca bizde bununla ilgili olarak bir makale hazırlama gereği duyduk. Şimdi hatanın asıl sebebine gelelim. Az evvel belirttiğimiz gibi 100-150’den fazla kullanıcı canlı yayında mesaj yollama isteğinde bulununca Periscope kullanıcılara, “Broadcast Too Full” şeklinde bir bekleme iletisi veriyor.Bu ileti’den sonra doğal olarak kullanıcılar yorum yapamıyorlar. Sizler için Amerikalı bir arkadaşımdan edindiğim bir bilgiyi paylaşmak istedim.

“Periscope yorum hatası nasıl düzeltilir ?” hadi hep birlikte görelim…Yukarıda belirttiğim gibi 100-150 kişinin canlı yayında yorum atması o kullanıcıya ait tabir-i caizse alan stoğunun dolması anlamına geliyor. Şöyle düşünelim 150 tane karpuz alabilen bir arabanız var. Siz 151. karpuzu yüklemeye çalışıyorsunuz, ama almıyor. İşte bu da böyle garip bir durum. Bu sorunu şu şekilde halletmenizi öneririm. Katıldığınız canlı yayından çıkıp tekrar girdiğinizde ekranda görünen canlı yayındaki kişi sayısının 150’nin 140’ın vs. ‘nin altına düştüğünde sizinde yorum yapma özelliğinizin aktif olduğunu göreceksiniz. Bu elbette geçici bir çözüm. Ama umarız ki bu sorun yetkililere bir an önce iletilir ve yeni Periscope güncellemelerinde bu sayı 100-150’den çok daha fazla yukarılara çekilebilir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

iPhone ve iPad için Türk Yapımı I’m Jack Oyunu

Merhaba, Bugün de sizlere bir Türk firması olan UGR Teknoloji’nin geliştirdiği iOS Oyunu I’m Jack ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir