Home / Mac İşletim Sistemi / İphone Şarj Sıkıntısı Ortadan Kalkıyor

İphone Şarj Sıkıntısı Ortadan Kalkıyor

Ünlü İngiliz teknoloji firması Intelligent Energy, son yaptığı basın toplantısında Iphone batarya ömrünü 7 güne çıkardığını açıkladı.

Çoğu iphone kullanıcısının en büyük sorunlarından biri, çaresi bulunamıyan şarj sıkıntısıdır. Yoğun olarak kullanıldığı zaman gün içerisinde 2 hatta 3 kere şarj etmeniz kaçınılmaz olur. Ancak son yapılan çalışmalarda bu sürenin artıcağına dair elimize güzel bilgiler geldi.

İphone Şarjları 1 Hafta Bitmeden Çalışıcak !!!

Ünlü İngiliz teknoloji firması Intelligent Energy, uzun süren çalışmaların sonunda otomobillerde kullanılan hidrojen yakıt sistemini telefonlara sığabileceği kadar küçülterek iphone’a entegre etmeyi başardı. Sonrasında yapılan testler de ise bu şekilde entegre edilen iphone’ların şarjının 1 haftaya kadar gittiği görüldü. Modifiye edilen iphone’lara takılıcak olan hidrojen bazlı pilin boyutu küçük olduğu için şarj edilebilir lityum iyon pil ile bir arada kullanılıcak.Şarj teknolojisinde çığır açıcak olan bu yeni sistemi, satın alınan tek kullanımlık kaynakları telefonlarınızın alt kısmına takarak kullanabileceksiniz. 1 hafta sonunda ise cihazın alt kısmından eskisini çıkartıp yenisini yerine yerleştirerek kullanmaya devam edebileceksiniz. Bu sistemin iphone’lara uygulandıktan sonra birkaç yıl içinde bütün akıllı telefonlara uygulanması beklenmektedir…

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

iPhone ve iPad için Türk Yapımı I’m Jack Oyunu

Merhaba, Bugün de sizlere bir Türk firması olan UGR Teknoloji’nin geliştirdiği iOS Oyunu I’m Jack ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir