Home / Mac İşletim Sistemi / iPhone Sürekli Titriyor

iPhone Sürekli Titriyor

Arkadaşlar sizlere başımdan geçen bir durumu anlatmak istiyorum. Başımdan geçen bu durum iPhone’umu ne zaman şarja taksam, sürekli olarak titriyor. Hani eskiden cep telefonları şarj etmeden önce deşarj edilirdi ve telefon sürekli titreyerek önce kendi bataryasını bitirir ve sonrasında en baştan yani 0’dan başlardı ya, işte o şekilde oluyor.

iPhone Sürekli Titreme Sorunu

Gün içerisinde iPhone’um çok çaldığından dolayı kısa süre içerisinde şarjı bitiyor. Bence mecburen günde 2 defa şarj etmek zorunda kalıyorum. Şarj etmek içinde priz ile beraber değilde, sadece usb kablosunu bilgisayarıma takıyor ve şarj ediyorum. Ancak son zamanlarda telefonuma USB şarj kablosunu ne zaman taksam sürekli titriyor. Ekrana baktığımda elektrik kesilip geliyor, kesilip geliyor gibi bir görüntü çıkıyor ve bu işlemi yaklaşık 1.5 saniye kadar arayla yapıyor. iPhone’da bunu her algıladığında otomatik sanki şarj kablosunu çıkartıp takıyormuş gibi ses açıksa durmadan şarj oluyor sesi, ses kapalıysa da durmadan titreyip duruyor.

iPhone Titreme Sorunu Çözümü

iPhone’un sürekli titremesi sonucu internet üzerinde yaptığım araştırmalar ile iPhone titreme sorununa çözüm aradım. Ancak internette bu problem ile alakalı yazı bulamadım ve kendi denediğim çözüm yollarını sizlerle paylaşmak istedim. Bunları da sizlere madde madde yazmak istedim.

  • İlk denediğim şey iPhone reset atma oldu. Acaba donanımsal değilde yazılımsal bir sıkıntı olabilir mi diye, Home ve Power tuşlarına aynı anda basarak 10 saniye kadar bekledim ve hard reset attım. USB şarj kablosunu tekrar iPhone’uma taktım ancak sürekli titreme hala devam ediyordu.
  • İkinci olarak denediğim şey ise acaba şarj kablosunda bir sorun mu var dedim. Şarj kablosunu eve götürdüm ve başka cihaza taktığımda titreme yapmadı. Hatta gayet iyi şarj etti.
  • Üçüncü ve son denemem bana çözümü gösterdi. Ancak bu çözüm biraz şans eseri oldu. iPhone şarj kablosu ile oynadım eğip, büktüm ama nafile olmadı. En son iPhone’umun ekranı aşağıya doğru gelecek şekilde çevirdim ve titreme durdu. Bunu neden yaptığını tam olarak anlamış değilim.

Dediğim gibi eğer sizinde cihazınız şarja takıldığında sürekli olarak titriyor ve sürekli olarak ses çıkartıyorsa, yukarıdaki yöntemleri denemenizde fayda olacaktır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

iPhone ve iPad için Türk Yapımı I’m Jack Oyunu

Merhaba, Bugün de sizlere bir Türk firması olan UGR Teknoloji’nin geliştirdiği iOS Oyunu I’m Jack ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir