Home / Android / iPhone ve iPad Flash Player Sorunu Çözüm

iPhone ve iPad Flash Player Sorunu Çözüm

Merhaba Arkadaşlar;iPhone cihazlarda flash player yükleyemediğimiz için, flash destegi olan bir browser yükleyelim dedik ?Bir web browser Apple’ın Flash ambargosunu deldi. Puffin web browser ile iPhone ve iPad’lerden flash uygulamaları ve flash altyapısını kullanan siteleri gezebilirsiniz.

iPhone ve iPad Flash Player

 —-  Apple, aldığı radikal bir kararla ürettiği mobil cihazlarda Adobe Flash’a destek vermeyeceğini açıkladığına büyük bir şaşkınlığa sebep olmuştu. Her yeni modelde bu desteğin gelmesini bekleyen kullanıcılar da artık ümitlerini tamamen yitirmiş durumdalar.Bu yazımızda Apple’ın flash ambargosunu delen Puffin adlı web browser’a bir göz atacağız.İlk akla gelen soru, Puffin’in iPhone ve iPad’lerin, jailbreak ile kırarak mı yoksa legal işletim sisteminde mi çalıştığı.Bu soruyu, Puffin’i iPhone ve iPad’lerin orijinal işletim sistemlerine hiçbir müdahale yapmaksızın kullanabileceklerini belirterek cevaplayabiliriz.Puffin’in Apple Store’da yer alan linki:https://itunes.apple.com/us/app/puffin-web-browser/id406239138?mt=8Uygulama 2,99 dolara satılıyor. Ancak bu linkten ücretsiz sürümüne de ulaşmak mümkün. https://itunes.apple.com/tr/app/puffin-web-browser-free/id472937654?l=tr&mt=8Browser’ın flash performansını denemek için tamamen flash ile hazırlanmış www.WeChooseTheMoon.org sitesini tercih ettik. Apollo 11’in aya inişinin 40. yılını kutlamak için hazırlanan sitede, flash animasyonlar, flash videolar ve flash tabanlı foto galeriler bulunuyor.Siteye girer girmez loading ekranı açılıyor ve bağlantı hızınıza bağlı olarak yükleme gerçekleştikten sonra görsel şov başlıyor. Apollo’nun tüm seyahatini iPhone’unuzdan izleyebilirsiniz.Flv videolar ekranda oynarken Puffin size bu videoyu tam ekranda izlemek isteyip istemediğiniz de soruyor.Puffin ayrıca sizin için, en son gezdiğiniz siteleri ve bookmarklarınız için kullanışlı bir giriş ekranı sunuyor.Flash’lı sitelerde gezinirken Apple’ın neden Flash’a ambargo koyduğunu da anlayabiliyorsunuz. Cihaz bu animasyon ve videoları gösterebilmek için oldukça yüksek miktarda enerji harcıyor.Bu sebeple alışılmışın üzerinde ısınmaya şahit olabilirsiniz. Pili tüketme hızını da sizin takdirinize bırakıyoruz.iOS 5’lerde sorunsuz çalışan Puffin’in şu anda 2.2.5 versiyonu Apple Store’da.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir