Home / Android / iPhone Yazı Tahmini Kapatma Nasıl Yapılır ?

iPhone Yazı Tahmini Kapatma Nasıl Yapılır ?

iPhone yazı tahmini kapatma ile mesaj yazarken otomatik düzeltmeler deki facialardan kurtulabilirsiniz. Mesaj yazarken yazmak istediğinizi değil de bambaşka şeyler çıkartabiliyor. Bu nedenle de ortaya bazen komik şeyler , bazende hoş olmayan şeyler çıkabiliyor. Bir iPhone kullanıcı olarak fark ettiğim diğer bir husus ise bu yazı tahmini telefonda yavaşlamaya sebep oluyor. Açıkçası bunu bu özelliği kapattıktan sonra telefonda mesaj yazmak biraz daha kolaylaştı. iPhone yazı tahmini kapatma işlemini sizler için resimli olarak anlattık. Aşağıdaki işlemleri uygulayarak çok kolay bir şekilde tahmini kapatabilirsiniz. Bir diğer konumuzda da iphone otomatik düzeltme kapatma işlemini anlattık.

Yazı Tahmini Nasıl Kapatılır ?

1- Öncelikle Ayarlar kısmına giriyoruz ve ardından Genel seçeneğine tıklıyoruz.iphone-yazi-tahmini-nasil-kapatilir2-Ardından klavye seçeneğine geliyoruz ve Tahmin kısmını kapatıyoruz.iphone-yazi-tahmini-kapatma İşlem gördüğünüz gibi bu kadar basit bir işlem. Eğer telefonda hızlanma ile de karşılaşırsanız bizlere bildirmenizi rica ediyoruz. Çünkü merak ettiğimiz bir konu ve kesinleştirmek isteriz. Bu duruma iPhone 4S ‘te daha fazla karşılaştık ve yazı tahmini kapattıktan sonra mesaj yazma daha hızlandı.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir