Home / Mac İşletim Sistemi / iPhone Zaman Ayarlı Fotoğraf Çekme

iPhone Zaman Ayarlı Fotoğraf Çekme

iOS 8 ile beraber gelen yenilikleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu gün sizlere anlatacağımız konu iPhone zaman ayarlı fotoğraf çekme özelliği olacak. Daha önce sizlere ios ile gelen yeniliklerden iPhone ios 8 Hızlı Çekim , ios 8 ile fotoğraflar , ios 8 ve devamlılık , iOS 8 ve Mesajlar gibi yeni gelen özelliklerden bahsettik. Şimdi ise iPhone Zaman Ayarlı Fotoğraf Çekme özelliğini görelim. Peki nedir bu iPhone zaman ayarlı fotoğraf çekme özelliği?

iPhone Zaman Ayarlı Fotoğraf Çekme

iOS 8 ile beraber gelen zaman ayarlı fotoğraf çekme özelliği, özellikle son zamanlarda türeyen selfie için harika bir durum ortaya çıkardı. Zaman ayarlı fotoğraf çekme durumu tam olarak şöyle oluyor. iPhone’unuzun kamerasına giriyorsunuz ve yukarıda zaman ayarı iconuna dokunup, 10 saniye gibi zaman ayarına alıp, iPhone’un karşısına geçiyorsunuz ve 10 saniye sonra iPhone kendiliğinden fotoğrafınızı çekiyor.Şimdi sizlere resimlerle nasıl yapacağınızı da göstermek istiyorum.

iPhone Zaman Ayarlı Fotoğraf Çekme (Resimli Anlatım)

  • İlk olarak menüden zaman ayarlı fotoğraf çekmek için kameranızı açın.
  • İkinci yapacağınız işlem üst tarafta bulunan ve aşağıda sırasıyla bulunan 2. resimde olduğu zaman ayarı simgesine dokunun.
  • Üçüncü işlemde karşınıza Yok , 3sn, 10 sn gibi zaman seçenekleri çıkıyor. Dilediğiniz zaman aralığını seçiyoruz ve diğer işleme geçiyoruz.
  • Dördüncü işlemde zamanı ayarladık ve artık alt tarafta bulunan fotoğraf çekme düğmesine basıyoruz.
  • Artık hızlı adımlarla iPhone’a poz veriyoruz ve iPhone 10’dan geriye sayıyor ve fotoğrafımızı çekiyor.

iPhone-Zaman-Ayarlı-Fotoğraf-Çekme-1iPhone-Zaman-Ayarlı-Fotoğraf-Çekme-2iPhone-Zaman-Ayarlı-Fotoğraf-Çekme-3iPhone-Zaman-Ayarlı-Fotoğraf-Çekme-4iPhone-Zaman-Ayarlı-Fotoğraf-Çekme=5 iPhone Zaman Ayarlı Fotoğraf Çekme çok kolay ancak ben yinede detaylı olarak sizlerle paylaşmak istedim hatta abartıp birde video paylaşıyorum:)

iOS 8 – Camera Self Timer Review

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

iPhone ve iPad için Türk Yapımı I’m Jack Oyunu

Merhaba, Bugün de sizlere bir Türk firması olan UGR Teknoloji’nin geliştirdiği iOS Oyunu I’m Jack ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir