Home / Mac İşletim Sistemi / iPhone Zil Sesi Nasıl Yapılır?

iPhone Zil Sesi Nasıl Yapılır?

Bir çok internet sitesine göz attım ancak iPhone Zil Sesi Nasıl Yapılır? başlıklarının bir çoğunda eski versiyon iTunes kullanıldığından dolayı , iPhone’da zil sesi yapma sorusunun cevabını alamayan ve yapamayan kişilere rastladım. Bu nedenle sizlere tam ve en son iTunes versiyonu ile iPhone Zil Sesi Nasıl Yapılır? anlatmaya çalıştım.iPhone Zil Sesi

iPhone Zil Sesi Nasıl Yapılır?

iPhone’da zil sesi yapmak çok basit bir işlemdir. Öncelikle yapmanız gereken bir müzik seçmektir. Müziği seçtikten sonra gerisi tere yağından kıl çekmek gibidir. Şimdi sizlere iPhone zil sesinin nasıl yapıldığını gösterelim.

iPhone zil sesi yapma

 • İlk olarak müzik sesi yapmak istediğimiz müziği bulmak için youtube.com adresine girin ve dilediğiniz müziği seçin. Seçtiğiniz müziğin sayfa linkini kopyalayın ve ikinci adıma geçin.

iPhone Zil Sesi Yapma 

 • İkinci olarak youtube’da seçtiğimiz müziği mp3 olarak indirmemiz gerekecek. Bu nedenle youtube’da seçtiğiniz şarkıyı bilgisayarınıza mp3 olarak indirmek için youtube-mp3.org sitesine giriş yapın. Yukarıda kopyaladığınız adresi aşağıdaki gibi linki yapıştırın ve videoyu dönüştür butonuna tıklayın. Açılan sayfada ise download sekmesine tıklayın.

Youtube mp3 dönüştürYoutube Mp3 indir

 • Artık bilgisayarımıza istediğimiz müziği mp3 formatında indirdik ve masa üstünde bir kenara koyduk. Şimdi yapmamız gereken iTunes’i açmak. Eğer bilgisayarınızda iTunes yok ise iTunes’in son versiyonunu buradan indirebilirsiniz.
 • iTunes’i açın ve iPhone’unuzu ara kablo ile bilgisayara bağlayın. Cihazınız bağlandıktan sonra iTunes’te bulunan müzikler sekmesine (müzik notası sekmesine) tıklayın ve masa üstünde olan mp3’ü iTunes’e sürükleyin.

iPhone Zil Sesi Yapma 2

 • iPhone’da zil seslerinin süresi en fazla 40 saniye olabilir. Bu nedenle iTunes’e attığımız müziği 40 saniyeye düşürmemiz lazım. Bunun için iTunes’te bulunan müziğe sağ tıklayın ve bilgi ver sekmesine tıklayın.

iPhone Zil Sesi Bilgi Ver

 • Yeni açılan ekranda önce seçenekler sekmesine tıklıyoruz. Zil sesi için istediğimiz süre aralığını seçiyoruz. Ancak 40 saniye olması gerekiyor. Ben şarkının 1:16 1:56 saniyeleri arasını zil sesi yapmak istiyorum. Başlat ve dur işaretlerini koyup , zaman ayarını da yaptıktan sonra tamam düğmesine tıklıyorum.

iPhone Zil Sesi Yapımı

 • Şimdi ise iTunes ana ekranında olan şarkımıza mouse ile sağ tıklayıp , AAC sürümünü yarat diyoruz. Şarkının altına 40 saniyelik bir şarkı daha gelecek. 40 saniyelik olan şarkıyı sürükle bırak yöntemi ile masa üstüne alalım. iTunes içindeki iki müziği de artık silebilirsiniz. Bundan sonraki işlemlerde masa üstündeki müziği kullanacağız.

AAC sürümünü yaratiPhone Zil Sesi

 • Masa üstüne getirdiğiniz 40 saniyelik müziğin formatı m4a’dır. Biz bu formatı m4r yapmamız lazım. Öncelikle dosya isimlerini görebilmek için denetim masası > klasör seçenekleri >bilinen dosya türleri için uzantıları gizle sekmesinin işaretini kaldırın. Böylece dosya uzantılarını rahatça görebileceksiniz.

Dosya Uzantısı Gizle

 • Masa üstünde bulunan müziğe 1 kere tıklayın ve .m4a uzantısını .m4r olarak değiştirin.

m4a change m4r

 • Artık müziğimizi de m4r formatına çevirdiğinize göre iTunes’a atma zamanına geldi. Masa üstünde duran m4r formatındaki şarkıyı iTunes’te ses tonları sekmesine tıklayın ve sürükle bırak ile içerisine atın.
 • Son olarak iTunes’teki iPhone sekmesine ve daha sonrada eşzamanla düğmesine basın. Artık zil sesi telefonda.

iPhone SekmesiiPhone eşzamanla Yaptığınız zil sesini Ayarlar > Zil Tonu sekmesinde çıkacaktır. Güle güle zil sesini kullanın. Umarım iPhone Zil Sesi Nasıl Yapılır? makalesi sizler için yararlı olmuştur. Eğer ufakta olsa bir yararımız olduysa, aşağıda yorumlara bir teşekkür yazmanız bize yetecektir.iPhone Zil Sesi Nasıl Yapılır? Yapamayanlara birde video çektim.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

iPhone ve iPad için Türk Yapımı I’m Jack Oyunu

Merhaba, Bugün de sizlere bir Türk firması olan UGR Teknoloji’nin geliştirdiği iOS Oyunu I’m Jack ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir