Home / Android / iPhone’dan Android’e Rehber Aktarma Yolu RESİMLİ ANLATIM

iPhone’dan Android’e Rehber Aktarma Yolu RESİMLİ ANLATIM

iPhone cep telefonundan Android yüklü cep telefonuna geçiş yaparken rehberinizi aktarmanız için çok basit ve kullanışlı ve benimde kullandığım en kolay yöntemi payaşacağız.

Çoğu kez resim , video, döküman, müzik gibi dosyaların taşınması veya yedeklenmesi sorun olmaz ama telefon rehberini taşımak hep bir problem yaratır. oldukça kolaydır

Telefon rehberinizi yedeklemek , günümüz cloud sistemlerinde oldukça kolay bir işlemdir. Rehberi bir hesap ile senkronize edip kullanmak, telefonda oluşabilecek ani sorunlarda bile rehberinizi kurtarmanızı sağlar. Kısacası rehberim silindi gibi sorunlarda uğraşmayacasınız.

Şimdi rehberi aktaracağımıza işlemine başlayacalım.

iPhone kullanıcısıysanız iCloud hesap sahibi olmak zorundasınız. Bu hesabınıza bilgisayardan giriş yapmak için http://www.icloud.com/ adresini ziyaret ediniz. Bu alanda açılacak alanda Kulanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra aşağıdaki gibi bir görselle karşılaşacaksınız.

Rehberim ( contacts) seçeneğine tıklayarak iPhone telefonunuzda mevcut rehberinize giriş yapın.

iPhone android rehber1

Rehberin hemen altında bulunan ayarlar simgesine tıklayıp “Hepsini seç” (select all) seçeneğine tıklayın. Bu işlem ile tüm rehberimizdeki kişileri seçiyoruz.

iPhone android rehber2

Rehberinizi seçtikten sonra “Dışa aktar” (Export vCard) seçeneğine tıklayın. Rehberinizi bilgisayar masaüstünüze kaydedin. Bu işlem 3-4 sn içinde bitecektir. Şimdi masaüstümüzde rehberimizin bir yedeğine sahibiz.

iPhone android rehber3

Devamında Android işletim sistemine sahip cep telefonumuzu açıp gerekli kurulumu gerçekleştiriniz. Telefonumuzu çalıştırmak için bir Google hesabına ihtiyacımız var. Bu hesabı açtıktan sonra bilgisayardan #Google Kişilerim sayfasına giriş yapın.

Kişilerim ekranında “İçe aktar” İmport Contacts seçeneğine tıklayın.

iPhone android rehber4

Açılan ekranda “CSV veya vCard dosyası” seçeneğine tıklayın.

NOT: “Google Kişiler’in bu önizleme sürümünde, kişiler dosyasından içe aktarma henüz desteklenmiyor. Kişiler dosyasından şimdi içe aktarma gerçekleştirmek için: Eski Google Kişiler’e gidin Daha fazla menüsünde, İçe aktar’ı tıklayın ve dosyanızı yükleyin. Bu pencereye geri gelin ve tarayıcınızı yenileyin” hatasını görürseniz eski görünüme geçmeniz gerekiyor.

google ice aktar

Masaüstünde kaydettiğiniz dosyayı seçip YükleImport” seçeneğine tıklayın.

iPhone android rehber5

Ardından telefonunuzdan “Ayarlar / Hesaplar/ Google ” seçeneğini takip ederek Kişilerim sekmesinin karşısında bulunan seçeneği aktif hale getirin. Bu kadar ! artık telefonunuzda rehberinizi görebilirsiniz.

iPhone android rehber6

Biraz beklemeniz gerekebilir bağlantı gücüne göre biraz uzun gelebilir fakat bilgisayarda üzerinde yapmanız 5 veya 10 dk fazla sürmez. Google hesabınızı açtıktan sonra bu işlemleri online olarak yapıp daha sonra telefonda oturum açıp kişilerim seçeneğini aktif edebilirsiniz. Senkronizasyon tamamlandıktan sonra yeni eklediğiniz kişilerinizde bu şekilde yedeklenecektir.

Yaptıklarınızın tam tersini yaparak da Android telefondan iPhone telefona rehberinizi sorunsuz aktarmanız mümkündür.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir