Home / Diğer Konular / İşi Kaptığınızı Nasıl Anlarsınız?

İşi Kaptığınızı Nasıl Anlarsınız?

İşi Kaptığınızı Nasıl Anlarsınız?Bir şirkete iş için başvuruda bulundunuz ve sizi görüşmek için mülakata davet ettiler. Mülakat sonrası her ne kadar güzel geçse de İK uzmanı olan Lynn Taylor ve yazar olan Michael Kerr, bir Business Insider’da yapmış olduğu haber üzerine iş görüşmenin iyi de geçse olumsuz olma ihtimalinin yüksek olduğunu vurgulamaktadır.  Fakat bazı ipuçları işi kaptığınızın sinyallerini verebilmektedir.  Görüşme tamamlandı fakat aklınızda acaba olumlu olacak mı diyenbirçok soru geçiyor. Bunun için sizlere işe alım hakkında olumlu olabileceğini belli eden bazı uzmanların bilgilerini veriyoruz.

  • Görüşme esnasında işe alım uzmanı size soru sormayı bırakarak şirketi övmeye başladıysa bu olumlu bir işarettir.
  • Size daha çok kişisel sorular sormayı yönelttiyse yani CV’de ki bilgileriniz ötesinde sorular olursa ayrı bir ilgi duymuştur.
  • Sizinle görüşmeyi yapan kişinin sıcak davranması ve esprili bir dil ile görüşmeyi sürdürmesi yanınızda kendini rahat hissetmesi gayet iyiye işarettir.
  • Konuşurken ücret hakkında da ayrıntılara yer vermeye başlarsa, sizden referans isterse kuvvetli bir aday olduğunuzun göstergesidir.
  • İşe ne zaman başlayabilirsiniz? gibi sorular sorduysa ve iş alım süresini size bildirirlerse olumlu olabilir.

Görüşme sonrası size şirketi gezdirirlerse ve başka şirketlere sizi kaptırmamak için şirketini üstün tutarlarsa işi kaptınız demektir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir