Home / Diğer Konular / Işıltılı Bir Cilt Için Öneriler

Işıltılı Bir Cilt Için Öneriler

IŞILTILI BİR CİLTIşıltılı Bir Cilt için Ne Yapmalı? Güneş, soğuk hava ve rüzgarın etkisi ile cilt zamanla kendi koruma kalkanını indirir ve cilt yapı taşı bozulur. Nemsiz kalan cilt yaşlanmaya ve soluk görünmeye mahkumdur. Cilt.net olarak aşağıda vereceğimiz önerileri dikkate alarak ışıltılı bir cilde kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Işıltılı Bir Cilde Sahip Olmak için Öneriler Cilde Nem Veren Meyveler Meyveyi fazla tüketen kişilerin her zaman cildi daha parlak ve daha sağlıklıdır. Özellikle C vitamini yönünden zengin meyveler; kivi, greyfurt, portakal ve mandalina tüketmek ciltteki nem oranını arttırıp kırışıkların azalmasını sağlıyor. Gün içinde 1 kivi ve 1 mandalina tüketmeniz C vitamini ihtiyacınızın yarısını karşılar. Somon Balığı Kırışıklık ve Çizgilerde Etkili Somon balığının içindeki astaxanthin ve karotenoid maddesi ciltte oluşan kırışıklıkların ve derin çizgilerin oluşumunu engelliyor. Haftada 2 kez somon balığını ızgara yaparak yerseniz çizgilerin oluşmasını engellemiş olursunuz. Somon balığında ayrıca anti aging etkisi vardır ve cildi derinlemesine nemlendirir.  Fındık Cildi Güzelleştiren Bir Kuruyemiş Düzenli fındık tüketen bireylerin ciltleri güneşin yakıcı etkilerinden sonra ciltte oluşan kahverengi lekelerle karşılaşmazlar. Çünkü fındıkta bulunan E vitamini güneş ışınlarından cildi korur ve içinde antioksidan barındırır. Cildin nemlenmesini de sağlayan fındık doğal olarak yaşlanmayı da önlüyor. Günde 1 avuç fındık yemeniz E vitamini ihtiyacını karşılamanız için yeterlidir. Işıltılı Bir Cilt için Günde 10 Bardak Su ŞartSu içmek vücut sağlığınız için ne kadar faydalı ise cildiniz içinde o kadar faydalı. Cilt kuruluğunun oluşmasını engelleyen su cildin sağlıklı bir şekilde parlamasını sağlıyor. Ilık Su İle Duş Alın Cildiniz ParlasınNe sıcak ne de soğuk su ile duş almayın. Cilt sağlığı için ılık su ile duş almak en sağlıklısıdır. Ayrıca önemli bir nokta var ki duşta 10 dakikadan fazla kalmayın. Cilt kuruluğuna neden olan sıcak su ile kullandığınız banyo köpükleri cildinizin nem oranını günden güne düşürüyor. Sabun İçermeyen Ürünler Kullanın Sabun mutlaka kullanılacaksa gliserinli veya yağlı olmalı. Diğer sabunlar cildin nem dengesini bozarak ciltte kuruluğa sebebiyet veriyor. Kuru bir ciltte sağlıksız bir cilde neden oluyor. Ellere Zeytinyağı Ellerinizin daha sağlıklı görünmesi için yapacağınız işlem oldukça kolay. İçindeki K ve E vitaminleri barındıran zeytinyağı ellerinizi besler kuru ve solgun görünmesini önler. Ellerinize yoğun nem veren sızma zeytinyağını ellerinize sürün ve 10 dakika boyunca ellere yedirin. Bunlar Cilde Zararlı

  • Alkolden Uzak Durun: Alkol tüketimi belli bir zaman sonra cildin nemini alarak kırışmalara ve cilt yapısının bozulmasına neden oluyor.
  • Peeling Yapmayın: Özellikle cildi daha fazla kurutan soğuk ve rüzgarlı yani kış aylarında fazla yapılan kese ve peeling uygulamaları cildin kurumasını sağlıyor. Soğuk havalarda yapılan ölü deriyi atma cildin kızarmasını, kurumasını ve canlılığını yitirmesini sağlıyor.

 

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir