Home / Android / Android Silinmeyen Uygulamaları Silme RESİMLİ ANLATIM

Android Silinmeyen Uygulamaları Silme RESİMLİ ANLATIM

Android cep telefonlarında bazı uygulamaları silmek mükkün olmamaktadır. Bu konuda anlatacağımız yaparsanız android uygulama silme sorununu çözmüş olacaksınız .

Android Telefonunuzu yada Tabletinizi Güvenli Modda Açma

Gereksiz gördüğünüz ve silmek istediğiniz uygulamları kaldırmanız için öncelikle telefonunuzu güvenli modda  başlatmalısınız. Güvenli modu akttif etmek şu şekilde olmaktadır. Güç Tuşuna basılı tutunuz ve açılacak telefon seçenekleri seçenekleri içerisinde “Kapat” butonunun üzerine basarak güvenli modu aktif edebilir ve işleminize devam edebilirsiniz.

android-guvenli-mod-acma_resimli_anlatim

Yukarıdaki resim de de anlatıldğı üzere basılı tuttuğunuz zaman ise ekranda önümüze güvenli modu isteyip istemediğinize dair soru gelecektir. Bu adımdan sonra Yeniden Başlar menüsüne tıklarsanız devam ederseniz güvenli mod aktif hale getirmiş oalcaksınız.

resim 2

Farklı cep telfonu mdollerinde bu dorum daha farklı olabilir. Samsung ve LG marka cep telefonlarında geçerl, olsada HTC de daha farklı bir ekran ile karşılaşmanız daha olasıdır. Ek olarak bazı virüslü uygulamalar kendini silmeyi engellemye çalışabilir yani siz güç tuşuna basarsanız güvenli mod seçeneği aktif olmayabilir. Bu durumda yapmanız ve sizi kesin çözüme ulaştıracak olan cihazınızı kapatmanız ve Güç butonuna sadece 10 saniye basılı tutarak kapatmak ve Güç butonu ve ses azaltma butonlarına aynı anda basarak telefonu açabileceksiniz.

resim3

Bu işlemden sonra Ayarlar bölümünden sonra Uygulamalar yada Uygulama Yöneticisinden kaldırmak yada silmek istediğiniz uygulamaları silebilirsiniz.Yani hangisi varsa kolaylıkla silebilirsiniz.Eğer farklı bir yöntem denemek istiyorsanız yani uygulama ile silmek istiyorsanız Google Play üzerinden ufak bir araştırma ile istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir