Home / Diğer Konular / Kalp Dostu Besinler

Kalp Dostu Besinler

Son zamanların en çok tehdit eden ve sağlığa etki eden hastalıklarından bir tanesi olan kalp hastalığı için önlemler alınmaya devam ediliyor. Kalp hastalığı konusunda yapılan uyarıların ve önerilerin devam etmesine rağmen birçok kişi bu konudan habersiz bir şekilde kalp hastalığına yakalanmakta. Biz de bu yazımızda sizlere kalp hastalığını önleyecek besinlerden söz ettik.

Kalp  Dostu Besinler Hangileridir? 

  • Balık Tüketmeye Özen Gösterin

balıkBirçok hastalığın olduğu gibi kalp hastalığının da düşmanlarından bir tanesi balık olmaktadır. Kalp dostu olan balığın içinde Omega 3 bulunmaktadır. Omega 3 sayesinde vücutta bulunan kötü kolesterol düşer. Kalp hastalıklarına yakalanma riskinde de azalma meydana gelir. Balık tüketme konusunda en azından haftada bir yiyebilirsiniz.

  • Sarımsak Tam Bir Antioksidan

sarımsakGrip ve soğuk algınlığı sorunlarında da birebir etkili olan sarımsak; antibiyotik ilaçların yerine önerilen en iyi bitkilerden bir tanesi olmaktadır. Sarımsağın içinde kuversetin maddesi bulunuyor. Kuversetin maddesi sayesinde damar tıkanıklığı önlenebilir ve kan basıncı da daha düzenli seyir gösterir.

  • Domatesten Vazgeçmeyin

domatesYaz aylarının gelmeye başlaması ile birlikte yeniden tezgahlara daha fazla düşmeye başlayan domatesi sofranızdan ve midenizden eksik etmemeye özen gösterin. Domatesin içinde likopen maddesi bulunuyor. Bu madde kolesterol düzeyinin ayarlanmasında yardımcı olup kalp hastalığına yakalanma riskini de en aza indirgeyen sebeplerden bir tanesi ve mutlaka tüketilmesi gerekiyor.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir