Home / Diğer Konular / Kalp Hastalığının Belirtileri

Kalp Hastalığının Belirtileri

Kalp Haftası’nı geride bıraktığımız günlerde hafta boyunca verilen sinyaller birçok kişinin de daha duyarlı ve aynı zamanda da bilinçli olmasına yardımcı oldu. Bu nedenle de insanlar haftadan sonra bile kalp hastalığı ile ilgili bazı araştırmalarda bulundular. Kalp hastalığının ilerlemesini engellemek için belirtilere bakmak gerekiyor. Bu yazımızda kalp hastalığının belirtileri konusunda inceleme yaptık.

Kalp Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

 

  • Göz Çevrenize Dikkat Edin

göz çevresiKalp hastalığının belirtileri arasında yer alan yağ birikintileri göz çevrenizde olabiliyor. Her ne kadar şaşırtıcı bir belirti bile olsa; göz çevrenizde düzensiz bir şekilde sıralanan yağ birikintileri varsa; bunlar kalp ve damar hastalıklarına işaret eden noktalardan bir tanesidir, diyebiliriz.

  • Göbeğinizde ki Yağ Oranı

göbek yağlarıGöbekten alınan kilolar birçok hastalığın olduğu gibi kalp hastalığının da habercisi. Eğer vücudunuzda bir tek göbek bölgenizde yağlanma oluyor ve diğer vücut bölgelerinizde herhangi bir sorun yoksa bu durum kalp hastalığının habercilerinden olabiliyor. Kalp hastalığının yanı sıra yüksek tansiyon ve diyabet gibi hastalıkların da odak noktası göbek yağları.

  • Sürekli Öksürenler Dikkat

öksürükÖksürüğün birçok nedeni olmasına rağmen öksürük aslında bir kalp hastalığı belirtisi de olabiliyor. Bu nedenle de ilaç kullanmanız halinde hala öksürüğünüz devam ediyorsa ya da astım gibi sorunlarınız da yoksa bu durum kalp hastalıklarının belirtilerinden bir tanesi şeklinde karşımıza çıkıyor. Sürekli öksürüyorsanız dikkat edin.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir