Home / Yazılım / Kamyon Şoförlüğü Tarih Olacak

Kamyon Şoförlüğü Tarih Olacak

şoförsüz_kamyon_amerika_yollarında-2Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir proje taslağında yük taşımak için kullanılan kamyonların çok fazla kaza yaptıklarını ve bunların çoğunun uykusuzluk , yorgunluk gibi nedenlerden olduğu açıklandı. Yayınlanan projede araçlar artık şoförsüz ve daha az maliyetli olacak. Şuan 6 kamyon ile denenen proje gayet olumlu. Büyük kamyon firmalarının ortak çalıştığı projede denenen araçlar çok uzun bir yol katetti. Buna rağmen hiçbir hata olmadığını açıkladılar. Eğer proje hayata geçerse kamyonlar için ayrı bir yol planı yapılıyor. Taşımacılık hem daha az zahmetli hemde dinlenme olmadan yapılacak. Her türlü daha hesaplı olan projenin detayları yakın zamanda aktırılacak.

Elbette unutmamak gerekirki ilerleyen teknolojinin güvenli hale gelmesi yılları bulacak. Diğer tüm gelişmelerde olduğu gibi son kullanıcıya sunulması oldukça hassas ve önemli bir durum. Bu yüzden yollara çıkacak kadar güvenlir olması büyük önem taşıyor.

İlginizi çekiyorsa bir önceki yazımız olan Zihin Okuma Teknolojisi Gelebilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Linux Bilgisayardan Modem IP Öğrenme

Linux işletim sistemi kurulu bilgisayarımızdan modemimizin ip adresini öğrenmemiz mümkündür. Bu işlem için Linux komut …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir