Home / Diğer Konular / Kilo Vererek Doğurganlığınızı Arttırabilirsiniz

Kilo Vererek Doğurganlığınızı Arttırabilirsiniz

Son zamanlarda kadın doğum uzmanları tarafınca bazı açıklamalar yapılıyor. Yapılan açıklamalar doğrultusunda hareketsiz bir yaşamın ortasında hayata devam etmek demek; kilo almaya ve hatta obeziteye kadar ilerleyen sorunlara neden oluyor. Bununla da kalmayan sorunlara bir de kısırlık eklenince doğurganlık olasılığında da azalmalar meydana geliyor. Obezitenin doğurganlığı azalttığı kanıtlandı. Bunu üzerine biz de bazı araştırmalar yaptık.

Obezitenin Sonuçları Arasında Kısırlık da Var

Kilo Vererek Doğurganlığınızı Arttırabilirsiniz 2Teknolojinin hızlı bir şekilde ilerleyerek kendisine bağımlı hale getirmesi sonucunda hareketsiz bir yaşam sürmeye devam eden birey sayısında aşırı bir artış yaşandı. Bu nedenle de artık obezite kişi sayısı fazlalaştı. Kadın doğum uzmanları sadece kısırlık için değil; aynı zamanda doğurganlığı engellememesi için de kilo verilmesi gerektiğini söylüyor.

Tavsiye yazı:  Hamilelik Döneminden Önce Yapılması Gereken Testler

Tüp Bebek Konusunda Bile Obeziteler Şansız Oluyor

Hareketsiz yaşamın artması sonucunda kısırlık da artış gösterince birçok anne adayı normal yöntemler yerine tüp bebek gibi alternatif hamilelik yöntemlerini denemeye başladılar. Durum böyle olunca da tüp bebek yapmak isteyenler de arttı. Ancak; yapılan açıklamalara göre; tüp bebek konusunda obezite anne adaylarının şansı da daha az oluyor.

Organik Gıdalar Kısırlığa Birebir

Kilo Vererek Doğurganlığınızı Arttırabilirsiniz 3Anne adayları hamile kalmak için uğraşıyorlar ve başarısız sonuçlar elde ediyorlarsa bu durumda en etkili sonuçlardan bir tanesi organik gıda tüketimi olmaktadır. Organik gıdalar sayesinde fazla kilolar ortadan kalkarken; doğurganlık şansı da artış gösteriyor. 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir