Home / Android / KitKat’ın tam ekran modunu root erişimi gerektirmeden her uygulamada kullanmak

KitKat’ın tam ekran modunu root erişimi gerektirmeden her uygulamada kullanmak

Android 4.4 KitKat’ın en önemli yeniliklerinden biri arayüzün tam ekran geçişine izin vermesi. Bu özellik ile sanal tuşların gerektiği anda tamamen gizlenmesine ve tuşlarla yanlışlıkla etkileşimin önüne geçilmek amaçlanıyordu. Fikir teoride başarılı olsa da, pratikte anlamlı olması için uygulamaların da bu desteği vermesi gerekiyor ama maalesef Play Store’daki -özellikle oyunların çoğunda bu özelliği göremiyoruz.

Çeşitli ROM’lar, root erişimi, Xposed modülleri vs. ile bu tür engeller aşılabiliyor. Peki bu tür modifikasyonları kullanmayı tercih etmeden tam ekran modunu her uygulamada(sistem genelinde) kullanmak isteyenler ne yapmalı?

Leziz Android uygulamalarının 30. bölümünden tanıttığımız ücretsiz güç widget’ı uygulaması Power Toggles son sürümü ile Immersive mode(tam ekran modu) seçeneğini kullanıma sundu. Yani Power Toggles uygulamasıyla oluşturduğumuz widget’lara bu seçeneği de yerleştirerek bildirim çubuğumuzdan ya da ana ekranımızdan kolaylıkla tam ekran moduna geçebiliyoruz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir