Home / Diğer Konular / Kivi Maskesi

Kivi Maskesi


Kivi Maskesi

Cilde kivi maskesi uygulandığında cilt onarılır ve ihtiyacı olan vitaminler sağlanmış olur. Sizlerle paylaşmış olduğumuz tarifleri uygulayarak cildinizi canlandırabilir ve yenilenebilirsiniz. 

Kivi Maskesi Tarifi

  • 1 adet muz
  • 1 adet kivi

Kivinin kabuklarını soyun ve rendeleyin. Muzu ise kabuğunu soyup ezin ve kiviyle karıştırın. Cildinize dairesel hareketler yaparak uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Cildin fazla yağlanmasını önleyecek olan Kivi Maskesi, yağlı cilt yapısına sahip kişiler tarafından haftada 1 kez uygulanmalıdır. 

Kil ve Kivi Maskesi Tarifi

  • 1 çay kaşığı kil
  • 1 adet kivi

Kivi kabuklarını soyun ve kiviyi ezin. Kiviyi ezdiğinizde çıkacak suyu ayırın ve içine kil ilave edin. Karışım krem kıvamına geldiğinde cildinize uygulayıp 5 dakika bekletin ve sonrasında temizlenin. Yaşlanmayı geciktirici etkileri bulunan bu tarif haftada 1 kez tekrarlanabilir. 

Göz Altı İçin Kivi Maskesi Tarifi

  • 1 çay kaşığı keten yağı
  • 1 dilim kivi

1 dilim kivinin üstüne keten yağı damlatın ve ezin. Böylelikle kivi ve keten yağıda birbirine karışmış olacaktır. Bu karışımı gözaltlarınıza uygulayabilirsiniz. 10 dakika sonra gözaltlarınızı yıkamalısınız. Yıkadıktan sonra; nar suyu ile cildinizi silebilirsiniz. Gözaltları için çok iyi olan kivi maskesini haftada bir gün uygulamanız yeterli olacaktır. 

Cilde Canlılık Veren Kivi Maskesi Tarifi

  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • Yarım kivi

Kiviyi temizleyip soyun ve tam ortasından ikiye bölün. Yarım kiviyi ezerek 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Kivi maskesini cildinize sürüp; 10 dakika sonra yıkamanız gerekir. Kivi maskesi cildin görüntüsünü düzelterek, canlı bir cilt sağlayacaktır.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir