Home / Diğer Konular / Kolay Güzellik Maskeleri

Kolay Güzellik Maskeleri


Kolay Güzellik Maskeleri

Hazırlaması ve kullanması son derece kolay olan güzellik maskeleri sayesinde cildinizdeki çeşitli sorunlardan kurtulabilirsiniz. Cildin ihtiyacı olan her şeyi sağlayan maskeler sayesinde daha sağlıklı ve canlı görünen bir cilde sahip olacaksınız. Çok fazla vakit harcamadan ve kolaylıkla bulabileceğiniz malzemeler kullanarak hazırlayabileceğiniz maske tarifleri ile cilt nemlendirme ve bakım uygulamalarını evinizin rahatlığında yapabilirsiniz. 

Kolay Hazırlanan Güzellik Maskeleri

Maya Maskesi Tarifi

Malzemeler:

 • Su
 • Kuru maya (1 paket)

Hazırlanışı:Kuru mayayı temiz bir kaseye boşaltın ve üzerine krem kıvamı tutturana kadar su ilave edin. Hazır hale gelen maskeyi cildinize uygulayıp 20 dakika bekleyin ve ardından cildinizi temizleyin. Cildinizdeki sivilcelerin kuruması ve fazla yağın atılmasını sağlayacak olan maske sayesinde daha pürüzsüz ve canlı bir cilt yapısına sahip olacaksınız. 

Yeşil Çay Maskesi Tarifi

Malzemeler:

 • Bal (1 çay kaşığı)
 • Zeytinyağı (1 çay kaşığı)
 • Yeşil çay (1 adet)

Hazırlanışı:Poşet yeşil çayı bir bardak suyun içinde kaynatın ve demlenmesi için bir müddet bekleyin. Çay soğuduktan sonra bal ve zeytinyağını ilave edip hazır hale gelen karışımı cildinize sürüp 15 dakika bekletin. Sürenin sonunda cildinizi yıkayıp temizleyebilirsiniz. Cildinizin daha parlak ve canlı görünmesini sağlayacak olan maske, ilk kullanım sonrasında bile etkilerini gösterecektir. 

Marul Maskesi Tarifi

Malzemeler

 • Su
 • Marul yaprağı (2 adet)

Hazırlanışı:1 bardak suyun içine 2 adet marul yaprağını atın ve demlenmesi için bir müddet bekleyin. Sürenin sonunda marul yapraklarını sudan alıp cildinize yapıştırın ve 15 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayıp kurulayın. Kuru ciltleri nemlendirmek için kullanabileceğiniz bu yöntem oldukça basit bir şekilde hazırlanmaktadır. 

Haşlanmış Fasulye Maskesi

Malzemeler:

 • Limon suyu (2 yemek kaşığı)
 • Bal (1 yemek kaşığı)
 • Badem yağı (1 yemek kaşığı)
 • Taze fasulye (1 avuç haşlanmış)

Hazırlanışı:Listede bulunan malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve hazırlamış olduğunuz maskeyi ılık haldeyken cildinize sürüp 20 dakika bekletin. Sürenin sonunda cildinizi yıkayıp temizleyin. Yorgun ciltleri canlandırmak için evde kolaylıkla hazırlayıp uygulayabilirsiniz. 

Kivi Maskesi Tarifi

Malzemeler:

 • 2 adet kivi

Hazırlanışı:Kivileri soyup ezin ve suyunu çıkartın. Ardından kivinin posasını yüzünüzün belirli bölgelerine yapıştırın. Kırışıklıkların olduğu bölgelere yapıştırmanız gereklidir. 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü bir bez yardımıyla silip temizleyin. Kırışıklıklara iyi gelen ve kolay hazırlanan bu maske, boyun bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesinde de etkilidir.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir