Home / Oyunlar / Konsola Göre PC’de Daha İyi Olan 5 Oyun

Konsola Göre PC’de Daha İyi Olan 5 Oyun

Piyasaya çıkan her oyunun mutlaka konsol sürümüde Playstation veya Xbox gibi cihazlarada çıkıyor. Ancak konsollara çıkan her oyun bilgisayarlardaki gibi kolay kontrol edilemeyip fazla çeşitlilik sunmaya biliyor. Örnek verirsen bilgisayara çıkan bir oyun için birçok mod ve özellik geliştirilirken, konsol için aynı şeyi söyleyemeyiz. Sizlere bu içeriğimizde bilgisayarlarda daha iyi olan çeşitli konsol oyunlarını derledik. Bilgisayarların gelişmesi ile birlikte 4K oyunlar bile oynanabilirken, henüz konsollar 4K’yı desteklemiyorlar. Bununla beraber kullanıcı deneyimi olarakda bilgisayarlar hala bir adım öndeler.

Bilgisayar Sürümü Daha İyi Olan Oyunlar

The Witcher 3: Wild Hunt

Xbox One konsolları için üst seviye grafikler ilede çıksada, oyunu bilgisayarlardan oynayan oyuncuların daha önde olduğunu görebiliriz. Bu oyun hem Playstation 4 hem, Xbox One hemde PC sürümleri çıkmıştı. Ancak konsol grafikleri yorumlara göre daha az etkileyici ve buda bilgisayar sürümünün daha iyi olduğunu gösteriyor.

Counter Strike

Bilgisayar oyunculuğu dendiğinde efsane oyun sıralamalarında ilk 5’de adını görürüz. Valve tarafından geliştirilen oyun en çok oyunanan oyunlardan biri ve bu durum PC sürümü için geçerli. Çeşitli konsollar için farklı sürümler piyasaya sürülsede, hiçbiri PC’de verdiği deneyimi sunabilmiş değil. Oyunun son sürümü olan Global Offensive ise hala bilgisayar oyuncuları arasında en çok tercih edilen oyunların arasındadır.

Battlefield

FPS oyunlarının başında gelen Battlefield oyunu, her ne kadar konsol sürümleride tutulsada, yine deneyim ve zenginlik anlamında PC oyunculuğuna yaklaşabilmiş değil. İlk olarak 2002 yılında ortaya çıkan Battlefield PC sürümü ile oyun dünyasına giriş yapmış ve her zaman konsollardan daha önce tercih edilmiş durumda.

Minecraft

En çok oynanan bağımsız oyunlardan olan minecraft, piksel dünyası ile oyuncuları kazanmış durumda. İlk olarak bu oyunda PC’de başladı ve daha sonra konsollarında gelişmesi ile beraber, konsol dünyasına adını yazdırdı. Bu oyunda ise durumlar biraz farklı diyebiliriz. Bunun nedeni ise oyun, konsollardada bir hayli tercih edilebilir durumda.

Grand Theft Auto

Bilinen adı ile GTA serisi. Rockstar Games’ın efsane serisi olan gta serisi, ilk olarak bilgisayarlarda başladı ve daha sonra PS2 konsoluna geçiş yaptı. Joistik ile oynayış zevkli olsa dahi, bilgisayardaki verdiği deneyim ve eğlence hala üst seviyelerde geziyor.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Brothers – A Tale of Two Sons %100 Türkçe Yama

Brothers – A Tale of Two Sons için hazırlanmış Türkçe yama dosyaları ve kurulum bilgileri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir