Home / Oyunlar / League of Legends dosya boyutu azaltılabilir mi?

League of Legends dosya boyutu azaltılabilir mi?

Bildiğiniz üzere gelen her patch ve kayıtlar ile birlikte oyunun dosya boyutu her geçen gün büyüyor. Alan olarak problemi olan kişiler için pek sıkıntı olmasa bile alanı az olan kişiler için büyük sıkıntılar doğurabiliyor. Oyunun dosya boyutu 4 GB – 8 GB (8 GB bile olması için birden fazla server ses dosyalarının inmiş olması gerek sanırım) olması gerekirken bazı durumlarda bu 10 GB bile aşabiliyor.

Ben biraz dosyaları karıştırdım. Dosyalarda en çok dikkatimi çeken log’lar oldu. Sizler için bütün logların kapsadığı alanın fotoğrafını çektim (3 4 ay önce tekrar yüklemiştim oyunu)

lol-log

League of legends neden bu şekilde herşeyi kayıt altına alıyor bilemiyorum fakat bu dosyaları incelemeden hızlıca silmek doğru olmaz. Eminim gelecek zamanlarda bir sıkıntı doğurabilecek bi eksiklik yaratabilir diye düşünüyorum (yoksa belirli bi zaman dilimde otomatik silinmesi için League of Legends clientlere bir özellik eklerdi) Fakat tek cözüm tabiki bu değil.

En kesin ve doğru çözüm oyunun silinip baştan yüklenmesidir. Bu sayede bütün yığılan dosyalar, loglar temizlenmiş bulunmuş olucak ve eğer hasar görmüş dosya var ise onlarda düzelmiş olucak.

var td_screen_width = document.body.clientWidth;if ( td_screen_width >= 1140 ) {/* large monitors */document.write(”);(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});}if ( td_screen_width >= 1019 && td_screen_width = 768 && td_screen_width Öncelikle oyunu siliniz. Denetim masasından program ekle kaldır şeyi olucak. Oraya girip kaldırın. Sonra dosyanın bulunduğu yeri kontrol edin. Dosyanın kalmadıgından emin olun. İsterseniz bir kayıt defteri temizleme programı indirip güzelce kayıt defterlerinizdeki logları da temizleyin. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra oyunu tekrar indirin. İyi oyunlar!

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Ünlü oyun serisi olan Battlefield’ın yeni oyunu Battlefield 1 Beta sürecinden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir