Home / Oyunlar / League of Legends: FPS nasıl yükseltilir? Oyun performansı nasıl arttırılır?

League of Legends: FPS nasıl yükseltilir? Oyun performansı nasıl arttırılır?

Fps için kısaca “kare hızı” diyebiliriz. Fps yükselmesi demek oyun performansının artması ile eş değer durum. Bazı yaptırımlarda bulunmadan önce oyun içi ayarlardan dikey senkronizasyon beklemeyi kapat ve FPS ayarını limitsiz yapın. Yoksa ne kadar işlem de bulunsanız bile ayarlar da ne ayarlamış iseniz bunu sabit tutucaktır.

– Önceliğimiz ekran kartı olsun. Ekran kartımızın markasını öğrenip en son driver’ını yükleyin. Bu ne kadar basit bir işlem de olsa kalıcı performans artışı sağlar. Eğer dahili bir ekran kartına sahip iseniz anakartınızı da güncelleyebilirsiniz.

– Sıra ramimize geldi. Ram ön bellek demek, ön bellek demek performansın direği demek. Ram için 2 işlemimiz olucak:

Çalıştırdan msconfig komudunu girip başlangıçta otomatik başlayan fakat gereksiz olan, yazılımları kapatıyoruz. Bu sayede hem bilgisayar başlangıcını hızlandırıyor hem de oyun performansımızı bi nebze artırıyoruz.

Simdi bir yazılım yükleyeceğiz. İsmi Game Booster.(Oyuna girmeden gereksiz programları kapatanlar için geçerli değildir bu madde) Bu program siz oyundayken raminizi rahatlatıcaktır. Gereksiz programları kapatıcak, ön belleğinizi boşaltıcaktır.

var td_screen_width = document.body.clientWidth;if ( td_screen_width >= 1140 ) {/* large monitors */document.write(”);(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});}if ( td_screen_width >= 1019 && td_screen_width = 768 && td_screen_width – Şimdi tekrar oyun içerisine dönüyoruz. Ekran ayarları var. Eğer yüksek modta oynarsanız bir karenin boyutu artıcaktır bu da Fps de düşmeye neden olabilir. Eğer sisteminiz gerçekten çok düşük FPS sağlıyor ise bu oyun kalitesini baya düşürmeniz anlamına geliyor. Fakat sisteminiz iyi ama performansı artırmak istiyorsanız bile bu görüntü kalitesini düşürerek sağlıyabilirsiniz.

Oyun içi ayarları ve oyun sırasında raminizi nasıl rahatlatıcağınızı videodan da öğrenebilirsiniz:

 

– Unutmadan virüsler pc performansını etkiler. Bilgisayarınızı hiç yoktan yorar. Eğer güçlü bir anti virüs ile bilgisayarınızı taratırsanız faydasını görebilirsiniz.

– Windows işletim sisteminini kullanıyorsan Aero (şeffaf pencere) özelliğini kapat.

– Disk birleştirme işlemini yap. Bu sayede verilerin daha hızlı akmasını sağlıyabilirsin.

– Fps düşüklüğünün nedeni sıcaklık olabilir. Eğer bilgisayar sıcaklığı fazla ise fan takviyesi veya bilgisayarının içini süpürge ile temizlemeli, havalandırma kanallarına yol yapmalısın.

FPS hakkında merak ettiğin sorular varsa forum bölümünden bize başvurabilirsin.

 

 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Ünlü oyun serisi olan Battlefield’ın yeni oyunu Battlefield 1 Beta sürecinden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir