Home / Oyunlar / League of legends kablosuz bağlantı sorunları

League of legends kablosuz bağlantı sorunları

Kimimiz laptop gibi cihazlar ile oyunumuzu oynıyabiliyor internet erişimimizi kablosuz modem ile sağlıyoruz. Fakat kimi zaman bu kablosuz bağlantılar insanı kanser edebiliyor. Kesiliyor, bağlanmıyor, aşırı ping gibi sorunlar ortaya doğmaya başlıyor.

Bu sorunlar modeminizin eski oluşundan kaynaklanabiliyor. Her modemin kablosuz iletişim hızı vardır. Yeni modemler de bu madde geçerli olmasa da eski bazı modeller de hızı yarım mbps kadar düşürebiliyor. Eğer modeminiz eski ise yeni bir modem alarak performansını artırabilirsiniz. Tavsiyemiz Airties markası.

Bazen kablosuz modeme bağlanmanıza rağmen internet erişiminiz olmaz. (Telefonuzla giremiyor oluyorsunuz) Bu durumda DNS ayarlarınızı otomatiğe almanız gerekmektedir. Bu şekilde sorun çözülcektir.

Bağlanmadığı zamanlar da olabiliyor. Bağlı oluyor birden ping 500 oluyor ve kalıyor. Bu durum ağ belleğinin çok fazla olmasından kaynaklanıyor. Yani belleği çok yoğun olması. Tıklıyorsunuz şifreyi yazıyorsunuz yine de bağlanmıyor. Kablosuz ağ geçmişiniz var. Ağ ayarlarında görüceksinizdir. Bütün geçmişinizi temizlemeniz gerekiyor. O güne kadar bağlandığınız ve şifresini anımsatmasını istediğiniz şeylerden bahsediyorum. Onları temizleyin. Rahatlatın.

Genel sorun ise kablosuz ağı birden fazla kişinin kullanması. Modemlerde şöyle bir kural var. Gelen internet ne kadar? 2 Mbps . Napalım bunu? Tabi ki ikiye bölelim. Bu bağlantı hızını 2 ye parçalar. Eğer diğer cihazdaki kişi video gibi ağır şeylere girmeye başlarsa önceliğe göre bu oranı bozmaya başlar. İphone gibi cihazlar bu paylaşımı orantısız yapabiliyor. Mesela otomatik güncelleme yapabiliyor. Bu durumda yapmanız gereken bu cihazların wireless özelliklerini devredışı bırakmak.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Ünlü oyun serisi olan Battlefield’ın yeni oyunu Battlefield 1 Beta sürecinden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir