Home / Android / LG G4 En Çok Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

LG G4 En Çok Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

LG G4 ‘te bu sene IFA 2015 ile patlama yapan akıllı telefonlardan bir tanesi. Akıllı telefon sektöründe bu yıl bir hareketlilik oldu ve tüm markalar kendi amiral gemilerini sergiledi. LG firması da kendi amiral gemisi LG G4 akıllı telefonunu kullanıcılar ile buluşturdu. Bir çok yeni özellik ve yeni performans özelliğine sahip olan bu telefon ne kadar kusursuz bir iş gibi görünse de sorunlar çıkabiliyor. Her teknolojik üründe olduğu gibi LG G4 ‘te bazı sorunlar ve bu konumuzda sizlere LG G4 sorun çözümlerini sunacağız. Diğer Samsung S6 konumuz gibi bu da aktif bir konu olacaktır. Eğer aşağıda yer alan sorunların haricinde bir sorununuz var ise, bunu yorumlarda belirtebilirsiniz. Bu sayede sizler için konumuzu güncelleyip sorunun çözümünü ekleyebiliriz.

LG G4 Ekran Dokunmatik Sorunu ve Çözümü

LG G4’te teknik bir arızadan dolayı dokunmatik sorunu var bu nedenle telefona herhangi bir şekilde kafanıza göre işlem yapmayın. Eğer telefonunuzda dokunmatik sorunu olduğunu fark ederseniz telefonu doğrudan teknik servise ve garantiye vermenizde fayda var. Dokunmatik sorunu var mı yok mu anlamak için 277634#*# kodunu tuşluyoruz ve sonra Device Test > Service Menu – Manual Test -> Touch Draw Test – Manual dizin yolunu takip ediyoruz. Ardından burada dokunmatik sorunu olup olmadığını kontrol ediniz.

LG G4 Isınma Sorunu ve Çözümü

lg g4LG G4 telefonunda genel bir ısınma sorunu olduğunu üzülerek belirtmek isteriz. Telefonda işlem yaparken ısınma yapabiliyor ancak bunu en aza indirmek bizim elimizde. Kesinlikle tamamı ile çözme imkanımız yok bunu çünkü belirttiğimiz gibi teknik bir sorun. Telefonunuzun ısınmasını önlemek için yapmanız gerekenler;

 • Telefonunuzda ki gereksiz uygulamaları kesinlikle silmelisiniz. Telefonunuzda ki uygulamalar kapalı olsa bile arka planda çalışmaktadır.
 • Eğer bir uygulama ile işiniz bittiyse kesinlikle uygulamayı kapatınız.
 • Sosyal medya uygulamalarının hücresel verilerini kapatabilirsiniz. Kapalı olduğu halde bir çok işlem yapan uygulamalar arasında Facebook , Twitter, WhatsApp,Instagram , Snapchat gibi uygulamalar bulunmaktadır.
 • Telefonunuz şarj olurken oyun falan oynamayı denemeyin bile çünkü şarj olurken telefon ekstra bir çalışma yapar zaten.
 • Wi-Fi ve konum hizmetini kullanmıyorsanız kapatabilirsiniz.

LG G4 Wi-Fi İnternet Sorunu

lg g4 wifi sorunuLG G4 kullanıcıları cihazı kullanırken yavaş internet sorunu veya internet kopma sorunu gibi sorunlar yaşayabiliyorlar. Bunun bazı sebepleri yanlış kullanımdan dolayı gerçekleşmektedir. Bu gibi sorunları nasıl çözebileceğinize bir bakalım şimdi.

 • Öncelikle Wifi’yi kapatıp açalım yada telefonu komple kapatalım açalım ve Wifi ile bağlanmayı deneyelim.
 • Eğer olmuyorsa bağlandığımız wifi’nin yoğunluğunu buradaki programı indirerek kontrol edelim.
 • Bağlantıda da bir sorun yok ise Ayarlar kısmındaki güç tasarrufunu bir kontrol edin Wi-Fi ‘nin çalışmasını engelliyor olabilir.
 • Eğer buda olmadıysa muhtemelen ip’lerde bir sorun vardır. Dns ve geçit ipleri doğru girdiğinden emin olun. Bunun için Android Wifi  Sorunu Çözümü konumuzu okuyabilirsiniz.

LG G4 LED Işık Sorunu

LG-G4LG G4 telefonunuza bildirim gelmediği halde led ışıkları yanıp sönüyorsa belki bu bir problemdir yada siz problem sanıyorsunuzdur.  Şimdi eğer bu bir problem nasıl olmayabilir şöyle anlatalım sizlere. Eğer telefonunuz mail ile de bağlantılı ise e-posta bildirimleri içinde LED ışık yanabiliyor ancak gerçekten bir sorun var ise şimdi bunun çözümüne gelelim

 • Komple bundan kurtulmak istiyorsanız Ayarlar – Sesler ve Bildirimler – LED ışık ayarlarından kapatabilirsiniz.

Çözüm

 • Bunun haricinde telefonu kapatın ve led ışığın yanıp bildirim vermesini bekleyin.
 • Işık yandıktan sonra telefonu açın Saat kısmına girin Alarmı kapatın.
 • Durum çubuğuna iki kere tıklayın ve ekranı kapatın. Bildirim gelmesini bekleyin.
 • Bildirim geldikten sonra telefonu açıp saate girin ve alarmı açın ve sorununuz ortadan kalksın.

LG G4 Şarj Sorunu – Yavaş Şarj Oluyor

LG-G4-şarj sorunuLG G4 kullanan kişilerin son günlerde şarj sorunu yaşadıklarını gördük. Kimisi şarjlarının çok hızlı bittiğini ama bir çoğu da şarjın çok yavaş olduğunu söylemekteler. Bu nedenle bu sorunun çözümünü araştırdık. Eğer bu sorunu sizde yaşıyorsanız sorunun çözümlerinden önce Android Ampere Uygulaması denemenizi öneririz.

 • LG G4 aslına bakarsanız çok hızlı şarj etme özelliğine sahiptir. Eğer telefon şarj olurken telefonu rahat bırakırsanız şarj hızlı olacaktır.
 • Bazı kişilerde ısının telefonunun şarjı ile alakalı olduğunu söylüyorlar. Telefonu serin bir yerde şarj etmeyi deneyin.
 • Telefonun daha hızlı şarj olması için QC2.0 şarj aleti alabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir