Home / Android / Lolipop’ta Yaşanan Problemler ve Çözümleri

Lolipop’ta Yaşanan Problemler ve Çözümleri

Android 5.0 keyifle kullananların yanında, problemler yaşayıp bundan muzdarip olanlar da var. Lollipop’taki bu sorunların bazı çözümleri mevcut. Siz de bu sıkıntıları yaşıyorsanız bunların çözümleri için lütfen yazımızın devamını okuyunuz.

Kablosuz Ağ Problemleri

Lollipop kullanan bir kısım kullanıcı Wi-Fi sıkıntılarından şikayet ediyor. Bu sıkıntılardan bazısı Ağ Bağlantısı kesilmesi veya hiç bağlantı kuramamak.

Telefonunuzda yaşanan bu sorundan kurtulmak için aşağıdaki seçenekleri deneyin:

1.Kullanmak istediğiniz ağı unutup tekrar bağlanın,

2.Kullanılmayan eski uygulamaları kaldırın veya

3.Cihazı fabrika ayarlarına döndürün.

Hızlı Tükenen Pil Sorunu

Lollipop işletim sisteminde hala pil problemleri mevcut, ve kullanıcılar bu sorunun Kablosuz Ağ’lardan daha çok yaşandığını ifade ediyor. Bu sorundan kurtulmak için bazı yollar denenebilir.

Bunun için de eski uygulamalardan kurtulmak, yada fabrika ayarlarına dönmek sorunu çözebilir. Ayarlar kısmından uygulamalarınızın ne kadar pil kullandığını da inceleyip, gerekli olanları silerek veya kontrol altına alarak da sorunun çözümüne gidebilirsiniz.

Farklı ayarları deneyerek de (Wi-Fi, Ekran döndürme, Konum gibi ayarları açıp kapamak) pil ömrünün ne kadar değiştiğini kontrol edebilirsiniz.

Eğer Android 5.0 veya 5.0.1 kullanıyorsanız deneyimlerinizi bizimle paylaşmanızı rica ederiz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Krank Mili Nasıl Çalışır

Krank Mili Nasıl Çalışır? Bir arabanın yakıtın girişinden pistonlarına motoruna hatta dönme hareketi sağlayarak tekerleklere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir