Home / Windows İşletim Sitemi / Windows Mobile / Lumia Denim İle Gelecek Olan Yeniliklerin Detayları!

Lumia Denim İle Gelecek Olan Yeniliklerin Detayları!

Microsoft’un Lumia cihazlar için yayınlamakta olduğu, ülkemizde de Lumia 520, Lumia 525 ve Lumia 620 için OTA ile yüklenebilir durumda olan Lumia Denim güncellemesi ile ilgili detaylı inceleme..

Çok yakında üst seviye Lumia modellerinde alacağı güncellemeyle pek çok yenilik, geliyor. Peki, güncelleme ile ne gibi yenilikler gelecek, hangi uygulamalarda değişiklikler olacak? İşte güncelleme ile olacak değişiklik ve yenilikler.

14-11/07/2-cortana.jpeg

Cortana Yayılıyor!

Microsoft‘un sesli asistanı Cortana, güncellemeyle birlikte büyük ilerleme kaydedecek. Açıklamaya göre Cortana, artık İngiltere ve Çin‘de Beta olarak kullanılabilir olacak.

Ayrıca sesli asistan için Hindistan, Avustralya ve Kanada‘da, Alpha sürümleri kullanıma sunulacak.

Cortana‘nın güncelleme öncesinde aktif olarak kullanılmaya devam edildiğiAmerika‘da ise, pek çok yenilikle birlikte, takvim iyileştirmeleri, Bluetootharaç kiti ve daha gelişmiş dil ile çok daha iyi bir kullanım sunacak.

Kolay Oluşturulabilen Canlı Klasörler

Lumia Denim güncellemesiyle birlikte dikkat çeken bir diğer yenilik ise canlı klasörlerdeki yenilikler.

Kolay kullanım sunan canlı kalsörlerde uygulama ve oyun kısayollarına çok kolay erişilebilecek. Uygulamaları üst üste getirerek kolayca oluşturulabilecek klasörler, görsel açıdan çok kullanışlı olacak.

Sınırlı Kullanım Seçeneği

Artık Lumia Denim güncellemesi ile Windows Phone kullanıcıları yepyeni bir deneyim yaşayacak.

Android ya da iPhone‘da sıkça gördüğümüz çocuk moduna benzer yenilikle birlikte, bir Windows Phone cihazda sadece belirli uygulamaların kullanımına izin verebileceksiniz.

Sadece sizin belirlediğiniz uygulamaların bulunacağı bir ana ekran oluşturabileceğiniz yenilikle birlikte, özellikle işverenler, çalışanlarınaverdikleri telefonlarda, sadece belli uygulamaların kullanımına izin verebilecek.

Ya da çocukların kullanmamasını istediğiniz uygulamaların bulunmadığı bir ana ekran oluşturarak, güvenli bir Windows Phone deneyimi sağlayabilirsiniz.

14-11/07/3-lumia-message.jpg

Mesajları Birleştirin ve Yönlendirin

Lumia Denim ile yenilenen mesajlaşma uygulamasında, aynı kişilerden gelen mesajlar birleştirilecek, gelen mesajları, farklı telefonlara yönlendirebileceksiniz.

Alarm Erteleme Süresini Özelleştirin

Artık Lumia Denim güncellemesiyle birlikte, alarm uygulamasındaki erteleme süresini özelleştirebileceksiniz. Bu şekilde alarmı istediğiniz bir süre erteleyerek, daha rahat uyanabilirsiniz.

Artan Hız ve Güvenlik

Yenilenen Wifi uygulaması ile VPN, Hotspot ya da normal kablosuz bağlantılarınızın güvenliği artıyor. Bu şekilde daha güvenli bir web deneyimi elde edilebilir.

Ayrıca Lumia Denim ile birlikte, İnternet Explorer Mobil‘in hızı artıyor.Lumia Denim‘le birlikte daha hızlı bir web deneyimi sizleri bekliyor.

Ve Gelelim Kamera’ya

Lumia Denim güncellemesinin en önemli yeniliği ise kamerada yapılıyor. İşte kameraya gelecek yenilikler.

Lumia Kamera Uygulaması Yayında

Yakın zaman öncesine kadar Nokia Kamera olan resmi Nokia Lumia kamera uygulaması, geçtiğimiz günlerde “Nokia Camera, Lumia Camera Oldu!”başlıklı haberimizde sizlere aktardığımız gibi, Lumia Camera adını aldı.

14-11/07/4-lumia-camera.jpg

Yüksek Hızda Çekim

“Nokia Lumia 735 İncelemesi” başlıklı Lumia 735 incelememizde sizlere aktardığımız gibi kamera çekimlerinde yaşanan bekleme sorunu, Lumia Denim güncellemesiyle birlikte ortadan kalkıyor.

Güncelleme sonrasında, bir Android ya da iOS cihaz kullanır gibi hızlı fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

Artan Kalite

Lumia Denim güncellemesiyle birlikte, kameralar atık daha az noise yani dumanlı görüntüye sahip olacak. Artık çok daha canlı fotoğraflar yakalanabilecek. Ayrıca otomatik HDR ve akıllı Flaş modları ile en iyi görüntüleri elde edebilirsiniz.

14-11/07/5-lumia-camera.jpg

Sesli Fotoğraf Yakalama

Özellikle arka kamerayla selfie çekerken, yanda kamera tuşu olmayanWindows Phone modellerinde, ekrandaki fotoğraf yakalama butonunu aramak gerekmeyecek. Cihazınızı daha rahat tutarak sesli olarak fotoğraf çekebileceksiniz.

SensorCore teknolojisi ve Cortana‘ya eklenen yeni özellikle, kamera uygulamasını açıp “Hey Cortana” dediğinizde, otomatik olarak belirlediğiniz ayarlar ile, Cortana fotoğrafınızı çekecek.

Yazan: Caner Sönmez
SDN – ShiftDelete.Net

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Tapatalk Nedir? Nasıl Kullanılır?

 Bu uygulamayı yüklediğiniz zaman forum sitelerini hızlı bir şekilde dolaşabilir ve en az kotada düzeyine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir