Home / Diğer Konular / Mailden Bulaşan Virüsler Nasıl Temizlenir

Mailden Bulaşan Virüsler Nasıl Temizlenir

Mail üzerinden cihazınıza bulaşan virüsler nasıl temizlenir ? Son zamanlarda sahte mailler üzerinden birçok zararlı yazılımlar yayılmakta. Bu virüslerin birçok farklı versiyonları mevcut. Kimi, tarayıcılarınıza bulaşarak internet kullanımınızı zorlaştırıyor, kimi de bilgisayarda bulunan dosyaları hedef alarak, önemli dosyalarınızı şifrelemeye çalışıyor. Korsanlar, mail gönderirken o kadar güzel gizleniyorlar ki , kimi zaman farkına bile varmadan zararlı dosyaları indirebiliyorsunuz. Cryptolocker benzeri virüsle karşılaştıysanız bu konuda daha önceki resimli anlatımlarımıza göz atarak dosyalarını kurtarmayı deneyebilirsiniz. Virüsten kurtulmak için aşağıdaki 3 adımı uygulamanızı öneririz.

Virüsleri temizleme kılavuzu

Başlat/Denetim masası / Program ekle/Kaldır’a girerekProgramlar listesinde kaynağını bilmediğiniz ve Benzeri zararlı olabilecek programları kaldırın.Birçok bilgisayarda bu işlemi yaptıktan sonra virüsten kurtulabilirsiniz. Kurtulamadığınız taktirde aşağıdaki alternatif yöntemleri deneyebilirsiniz. Ayrıca bu işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız Sistem geri yükleme özelliğini kullanarak virüsten kurtulabilirsiniz.Internet ExplorerFirefox ve Google Chrome tarayıcınızdan zararlıyı temizlemeniz için pratik ve kapsamlı bir anlatım sunacağız.1. ADIM : AdwCleaner ile temizleme.2. ADIM : Junkware Temizleme Yöntemi.3. ADIM : Malwarebytes ile temizleme.

1.AdwCleaner Temizleme

AdwCleaner programını indirip bilgisayarımıza kuruyoruz . AdwCleaner başlamadan önce, tüm açık programları ve internet tarayıcıları kapatın , sonra AdwCleaner simgesine çift tıklayın . Windows, AdwCleaner çalıştırmak isteyip istemediğinizi  soracaktır. Programın çalışmasına izin verin lütfen..İNDİRTaramayı yaptıktan sonra virüsleri silebilirsiniz. Program virüsler hakkında size bilgiler verecektir.Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. AdwCleaner aracılığı ile zararlının

2.Junkware TemizlemeProgramı indirmek için TIKLAYINJunkware temizleme aracını indirdikten sonra cift tıklayarak programın çalışmasına izin verin.Programı çalıştırın;Programı çalıstırdıktan sonra herhangi bir tuşa basarak taramanın tamamlanmasını bekleyin.

Malwarebytes

Programın birçok versiyonu bulunmaktadır. Aşağıdaki linke tıklayarak Malwarebytes Anti-Malware Free sürümünü indirebilirsiniz.TIKLAYINProgramı indirip kurulumunu yaptıktan sonra Malwarebytes AntiMalware kısayoluna tıklayarak programı çalıştırın Scan butonuna tıklayarak tarama seçeneğine giriş yapıyoruz.Threat Scan – Derin taramaCostom Scan – Özel TaramaHyper Scan – Hızlı taramaMenülerinden birini seçerek Scan now tuşuna basarak tarama yapabilirsiniz.Taramayı başlattıktan sonra Yazılım zararlı yazılımları tarayarak temizlemeye başlayacaktır.Tarama sonunda tespit edilen virüsler temizlenecektir. Bilgisayarınıza bulaşan zararlı yazılımlardan bu program sayesinde kurtulabilirsiniz. Bilgisayarınızda bulunan zararlı yazılımları sadece antivirüs sistemleri kullanarak temizleyemezsiniz. Bu tarz programlar aracılığıyla kayıt defteri , internet tarayıcıları ve sahte linkler aracılığıyla bilgisayarınıza bulaşan virüsleri temizleyebilirsiniz. Her bilgisayarda olması gereken yazılımlardan biridir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir