Home / Diğer Konular / Marmaris Tatil ve Gezi Rehberi

Marmaris Tatil ve Gezi Rehberi


Ege’nin İncisi Marmaris

Zengin tarihi, harika doğası ve coğrafi konumuyla her zaman Akdeniz uygarlığının önemli bir parçası olmuştur. Ege ile Akdeniz arasında kalan Marmaris ve çevresi çok sayıda liman ve kente ev sahipliği yapmaktaydı. Eski ticaret gemilerinin yerini rengârenk yelkenleriyle modern marinaları süsleyen yatlar ve konforlu yolcu gemilerine bıraktı. Marmaris gezilecek ve görülecek yerler oldukça fazladır. Havaalanına da uçaklar devamlı sefer halindedir. Birçok farklı ülkeden onbinlerce insan tatil için buraya burayı tercih etmektedir.

Marmaris’te Konaklama

Küçük ve sevimli pansiyonlar, büyük tatil köyleri ve beş yıldızlı otellere kadar pek çok konaklama seçeneği bulunmaktadır. Fransız, Çin, İtalyan, Hint mutfaklarından geleneksel Türk mutfağına uzanan menü bakımından zengin lokantalar bulunmaktadır. Marmaris’inde üzerinde bulunduğu ince uzun yarımada Ege ve Akdeniz’i birbirinden ayırmaktadır. Marmaris büyük bir sahil kenti olmakla birlikte çok fazla gezilecek mekânı ve tarihsel dokusu vardır. Köyleri, piknik alanları, antik kentleri, muhteşem doğası ve milli parkları ile burayı bir haftalık gibi bir tatilde tamamını keşfetmeniz imkânsızdır. Katılacağınız turlar veya kiralayacağınız araba ile bu kenti ve çevresini gezmeniz daha iyi olur gezilmedik yer bırakmamış olursunuz.

Marmaris Gezilmesi ve Görülmesi Gereken Yerler

Marmaris tatilinizde gezilmesi gereken yerleri görmeden ayrılmamalısınız. Ülkemizin en büyük marinalarının Marmaris Yat Marinası yat turizmi için önemli oldukça büyüktür. Buradan Rodos adasına da düzenli seferler yapılmaktadır. Marmaris, dünya çapında konfora ve kalite sahip lüks otel ve restoranları, gece hayatı, alışveriş mekânlarıyla her bütçeye uygun olacak şekilde tatil imkanı sunmaktadır. Konaklama tesisleri ise çoğunlukla sahil kenarına kadar uzanmaktadır. Sahil kenarında ise yüzlerce disko, restoran ve cafeleri gelen ziyaretçileri cezbetmektedir. Marmaris Kalesi kente hâkim bir bölgede tarihsel olgusuyla ve muhteşem manzarası görülmeye değecek mekânlardır. Marmaris’in tarihi M.Ö. 3400’lü yıllara dayanıyor ve asırlar boyunca özellikle Karia olmak üzere pek çok uygarlığa kucak açmıştır. Çok fazla antik şehir ve kalıntıları rastlamanız mümkündür. Büyük bir turizm kenti olduğu için çok sayıda mücevher, kilim, deri, giyim halı ve hediyelik eşya dükkânı bulabilirsiniz.Marmaris Tatil ve Gezi Rehberi yazımıza burada ara veriyoruz ve devamı gelecektir diyoruz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir