Home / Donanım / Mause (FARE) Nasıl Tıklanır ?

Mause (FARE) Nasıl Tıklanır ?

Fare bilgisayar kullanıcıların olmassa olmaz aparatıdır. Bu küçük cihaz sayesinde ekranda bulunan ikonlara tıklayabilir ve o sırada yapmak istediğiniz işleme bilgisayar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.fare kullanimi bilgisayar

Windows bilgisayarlarda fare kullanımı oldukça yaygındır. Dizüstü bilgisayarlarda dahili bir imleç oynatıcı olmasına rağmen fare kullanımı azalmamış bilakis artmıştır. Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarların yanında Mac ve Linuz bilgisayarlarda fare kullanımını desteklemektedir.

İlk zamanlarında içinde küçük bir top, bilye ile çalışan fareler günümüzde artık dijitaldir. Dünyanın en çok kullnaılan harici donanımı olan fare kullanımı günümüxde dokunmatik cihazların artması ile kullanım artışı hızı düşmüştür.

Fare üzerinde sol tıklamak için cihazın üst kısmını avuç içinize alın ve sol baş parmağınız ile en sol bölmeye basıp alinizi kaldırın. Tebrikler ! Fareye sol tıklamış oldunuz.

Eğer Fareye sağ tıklamak istiyorsanız yapmanız gereken şey gene cihazın üst kısmı avuç içinize gelecek şekilde tutmak ve bu sefer ortak parmak ile cihazın en sağındaki alana basıp elinizi geri kaldırmak olmalıdır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir