Home / Donanım / Microsoft Edge Nedir?

Microsoft Edge Nedir?

Son zamanlarda yavaş yavaş dilimize oturmaya başlayan bir internet tarayıcısı var; Microsoft Edge. Peki nedir bu Microsoft Edge. Microsoft Windows 10 sürümünü bilgisayar tablet ve diğer sistemlerde kullandırmaya başlamadan 21 Ocak 2015 tarinde resmi olarak yeni bir internet tarayıcısının üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Bildğiniz gibi artık Internet Explorer çoktan tarih oldu. Neden diye sorarsanız Google Chrome ve Tilkigillerin Mozillası ile baş edecek bir hali kalmamıştı. Sürekli şikayet edilen ve bizlerin deyimiyle kasan Internet Explorer’ı ortadan kaldırmak isteyen Microsoft, Microsoft Edge adında yeni bir internet tarayıcısı tasarladı.

Microsoft Edge Tarayıcısının Ne Özelliği var?

Bir defa Edge, Internet Explorer’da bizi canımızdan bezdiren Activex teknolojisinden tamamen sıyrılmış halde. Bu da modern web arayüzlerinde daha hızlı geçişler ve efektif kullanım demek oluyor. Ayrıca Microsoft’un Onedrive, Outlook benzeri uygulamalarını sıkça kullanıyorsanız sizlerede iyi haberler var. Microsoft Edge Onedrive, Cortana gibi diğer hizmetlerle tam uyumlu hale getirildi, bu hizmetlere ulaşmanız artık çok daha kolay.

Ayrıca Microsoft Edge’de gizli sekmenin nasıl açıldığını öğrenmek için burayı inceleyebilirsiniz.

Microsoft Edge’i Nasıl İndirebilirim?

Şimdilik sadece Windows 10 paketinin içinde gelen Microsoft Edge, çok yakında paket halinde indirilebilir noktaya gelecektir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir