Home / Windows İşletim Sitemi / Windows Mobile / Microsoft Windows 10 ile Bağımsız Güncelleme Dağıtacak!

Microsoft Windows 10 ile Bağımsız Güncelleme Dağıtacak!

Microsoft ne zaman mobil için bir güncelleme yayınlasa, hep beklemek zorunda kaldık. En iyi örnek olarak Denim’i gösterebiliriz.

Lumia Denim güncellemesini o kadar çok bekledik ki artık Windows 10‘un ondan önce yayınlanmasından korkar olmuştuk. Evet geldi ama her cihaz için aylarca bekledikten sonra geldi. Şu anda Amerika’da halen daha Denim güncellemesini alamamış cihazlar bulunmakta.

Microsoft bu durumu Windows 10 ile düzeltmeye uğraşıyor. Artık güncellemelerioperatörler değil direk olarak Microsoft dağıtacak. Bunu Windows Insider sayesinde gerçekleştirecek olan Microsoft, aslında operatörleri tam olarak kesmeyecek, onları daprograma dahil edecek ve tek tuşla bütün cihazlara aynı anda güncelleme yayınlanmış olacak.

Bu aslında HTC ve diğer telefon kullanıcılarının da çok işine yarayacak bir durum çünkü bu sayede onlarda Lumialar ile aynı anda güncelleme alacaklar.

Ancak yine de uyarmamız gerekli. Windows 10 güncellemesinden sonra bu olay gerçekleşecek. Yani Windows 10 için yine beklemek zorunda kalıp parça parça güncelleme alacağız ama yinede Windows 10’dan sonraki güncellemeler de beklemek zorunda olmamak düşüncesi bile insanı rahatlatıyor.

Siz aynı anda bütün cihazlara güncelleme yayınlanması hakkında ne düşünüyorsunuz

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Tapatalk Nedir? Nasıl Kullanılır?

 Bu uygulamayı yüklediğiniz zaman forum sitelerini hızlı bir şekilde dolaşabilir ve en az kotada düzeyine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir