Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Microsoft’un Windows 10 İçin 10 Yıllık Ücretsiz Destek Planı

Microsoft’un Windows 10 İçin 10 Yıllık Ücretsiz Destek Planı

Windows 10’un çıkmasına az bir zaman kala Microsoft, Windows 10 için önceki sürümlere göre daha iyi bir destek planı hazırlamış görünüyor. Elde edilen bilgilere göre, Microsoft, bu sürüm için daha iyi bir destek sağlayacak.

Gelen bilgilere göre, Windows 10 için ilk 5 yıllık destek ücretsiz olacak. Bu destek Windows 10’un çıkış tarihi olan 29 Temmuzdan itibaren geçerli olacak. Sonrasında ise bir 5 yıl daha genişletilmiş güncelleme desteği sunulacak. Üstelik bunlar için de ekstra bir ücret talep edilmeyecek.

Gelecek olan bu destekten faydalanmak için Windows 10 yükseltmesi şart değil. Herhangi bir yerden satın aldığınız, Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayara da gerekli destek verilecek. Kullanıcıların, lansmanın ardından ilk bir yıl içerisinde Windows 10 işletim sistemine geçmiş olması gerekiyor.

Microsoft, bu sefer güncelleme konusunda oldukça hassas görünüyor. Zira üreticiler güncelleme desteğini kesmiş olsa dahi kullanıcılar güncelleme almaya devam edebilecek. Fakat kurumsal müşteriler bu konunun dışında kalıyor.

Microsoft’un bu yeni politikası ile alakalı olarak Windows 10’un da geleceği hakkında bir sürü soru türetiliyor. Örnek verecek olursak; “Bir sonraki sene gelecek olan Windows 10 güncellemesi ile donanımların uyumluluğu arasında bir sorun oluşacak mı?” gibi sorular sorulmaya başlandı bile. Bizim tahminlerimize göre Windows 10’un ve donanım üreticilerinin böyle bir hataya düşmeyeceği yönünde.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir