Home / Android / Mikro Sim Kart Nedir? Nasıl Yapılır?

Mikro Sim Kart Nedir? Nasıl Yapılır?

mikro sim kart nedirGünümüzün gelişen teknolojisinde, telefonlarımıza, phablet, ve tablet bilgisayarlarımıza, sim kart yerine daha çok, Mini Sim, Mikro Sim, ya da Nano Sim kullanımı gerçekleştiriyoruz. Bu yazımızda sizlere, bu kartlar arasından, Mikro Sim kart hakkında bilgilerden söz edeceğiz. Eğer siz de Mikro Sim kart hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…

Mikro Sim Kart Nedir?

Mini Sim kart ile Mikro Sim kart, birbirine oldukça çok benzemektedir. Bu iki sim kart arasında bulunan tek fark, Mikro Sim Kart’ın, Mini Sim karttan daha küçük olmasıdır; ki bu küçüklük, ortalama yarı yarıya fark etmektedir. Mikro Sim kartların, cihazların içerisinde bulunan kısımları, yani boyutlarının, 12 x 15 milimetre olduğunu belirtmek gerekir. Mikro Sim kartlar, Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü tarafından geliştirilmiş olup, özellikle küçülen cihazlara uyumlu hale getirilen Sim kart olarak tanımlanabilmektedir. Bununla birlikte, Mikro Sim kartlar, sadece içerisinde Mikro Sim kart yuvası bulunan cihazlarda kullanılmaktadır.

Mikro Sim Kartların Faydaları Nelerdir?

Her şeyin öncesinde, Mikro Sim kartların üzerine daha fazla güvenlik fonksiyonu yüklenebilmekte; ve kontrol bu sayede daha kolay sağlanabilmektedir. Bunun yanında, Mikro Sim kart üzerinde bulunan yonga setine, servis sağlayıcılar tarafından daha çok uygulama da yüklenebilmektedir.

Mikro Sim Kart Nasıl Alınır?

Kullanmakta olduğunuz operatörün bayisine giderek, var olan 15 x 25 milimetre ölçülerindeki sim kartınızı kestirip, 15 x 12 milimetre ölçülerinde mikro sim kart haline getirtebileceğiniz gibi, arzu etmeniz halinde hazır bir mikro sim kart da alabilirsiniz, ancak kullanmakta olduğunuz operatöre göre bu kartların fiyatları, kestirilmesinden daha yüksek bir değerde size sunulabilmektedir.

Mikro Sim Kart Nasıl Yapılır?

Her şeyin öncesinde, kullanmakta olduğunuz olduğunuz sim kartın yedeğini almanızı öneriyoruz. Sonrasında ise parlak kısma kesinlikle zarar vermeyecek şekilde, cetvel ile, 12 milimetre; ve 15 milimetreyi ölçmeli, ardından da bunu kurşun kalem ile işaretlemelisiniz. Sonrasında elinize maket bıçağı almalı, işaretlediğiniz yerin biraz dışından olmak kaydı ile kartınızı kesmelisiniz. Ardından cihazınıza mikro sim kartınızı takmayı denemeli, sonrasında eğer varsa fazlalıkları kesip yeniden denemelisiniz. Bu noktada dikkat etmeniz bir kaç detay olduğunu da hemen hatırlatalım:

Eğer mikro sim kartı, ölçülerinden dahaküçük keserseniz, cihaza tam oturmayacağı için sağlıklı bir çalışma şekli sunmayacaktır. Aynı şekilde, dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da, kartın yuvarlak köşesi bulunan kısmının neresi olduğunu unutmamanızın gerekliliğidir. Bunun için bir işaret koymalısınız.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir