Home / Android / MIUI ROM’da root yetkisi nasıl alınır?

MIUI ROM’da root yetkisi nasıl alınır?

Android sistemlere tam anlamıyla hakim olup yönetebilmek ancak root yetkilerini almak (rootlamak, root yapmak) ile mümkün oluyor. Daha önce bu konuda detaylı bir rehber hazırlamış, Android telefon ve tabletler, nasıl root yapılır anlatmıştım. Kısa zaman önce MIUI ROM yüklediğimde, işletim sisteminin zaten root yetkisi verdiğini fakat izni manuel olarak açmak gerektiğini farkettim. Oldukça kolay bu işlemi keşfetmek biraz zaman alabileceğinden, blogda anlatayım istedim. MIUI kullanıyorsanız, yapmanız gerekenler basit, hemen anlatayım;

1. Rom üzerinde yüklü gelen “Security” uygulamasını çalıştırın. Uygulamanın “Permission” bölümüne girin. “Root permission” özelliğini “kapalı” konumundan “açık” konumuna getirin.

0001180102-miui-rom-root-yetkisi-1

2. MIUI küçük bir uyarı gösterecek, dikkatli olmanızı söyleyecektir. Root izni verdiğiniz uygulamaların güvenlik ve sistem stabilitesi konusunda sorunlara yol açabileceğini, emin olup olmadığınızı soracaktır. “OK” seçeneği ile devam edin. Root yetkisi açılacaktır.

0001180103-miui-rom-root-yetkisi-2

Bundan sonra root yetkisi gerektiren bir uygulama çalıştırdığınızda, uyarı alır, isterseniz uygulamaya gerekli izni “Next” butonuyla verebilirsiniz. Reddetmek için “Deny” butonunu kullanabilirsiniz.

Root izni verdiğiniz yada yetki vermeyi reddettiğiniz tüm uygulamalar “Manage root permissions” bölümünde listelenir. İsterseniz listeyi açıp sonradan kararınızı değiştirebilir, uygulama izinlerini yönetebilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir