Home / Android / Move To iOS Nedir?

Move To iOS Nedir?

Move To iOS nedirDünya devi Apple, bilindiği üzere akıllı cihazlarında IOS işletim sistemini kullanıyor. Fakat uygulama bazlı baktığımızda ise en iyi ve en çok çeşitli uygulamaların Android işletim sistemi ile uyumlu olarak geliştirildiklerini görüyoruz. Maalesef bu uygulamaların tamamı IOS tarafından desteklenmiyor. Uzun süredir bu sorunun çözümüne yönelik çalışmalar yapıldığı kulağımıza geliyordu. Nihayet geçtiğimiz günlerde bu konu ile ilgili somut adımlar atıldı ve Move To IOS yayınlandı. Bu uygulama sayesinde Android kullanıcıları IOS platformuna geçiş yapabilecek. Kısacası Move To IOS nedir sorusuna Android kullanıcılarının IOS ortamına geçiş yapabilmelerini sağlayan uygulama diyebiliriz.

Move To IOS uygulaması Apple tarafından geliştirilip Google Play üzerinden yayınlanan ilk resmi uygulama olarak göze çarpıyor. Bu uygulamanın kullanım amacı Android kullanıcılarının yeni bir IPhone aldıkları zaman eski telefonlarındaki tüm bilgilerin kolaylıkla yeni telefonlarına aktarılmasını sağlamaktır. Bu uygulama ile Android ortamında yer alan tüm veriler eksiksiz olarak IOS ortamına aktarılabilmektedir. Kabaca uygulama hakkında bilgiler verdikten sonra biraz da Move to IOS nasıl kullanılır ondan bahsedelim. Move To IOS uygulamasının temelinde bulut teknolojisi mantığı yatmaktadır. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra kullanıcının bilgileri buluta aktarılıyor ve kullanıcıya PIN kodu oluşturuluyor. Ardından kullanıcı yeni almış olduğu IPhone’unu aktifleştirirken bu kodu kullanarak tüm bilgilerini yeni telefonuna indirebiliyor.

Move To IOS uygulaması, Android 4.0 KitKat ve üzeri versiyonlardaki cihazlardan IOS ortamına sorunsuz veri aktarılması için geliştirilmiştir. Kablosuz ağ bağlantısının olması tüm bu bahsettiğimiz işlemlerin yapılabilmesi için yeterli olacaktır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir