Home / Diğer Konular / Negatif Düşüncelerden Kurtulmanın Yolları

Negatif Düşüncelerden Kurtulmanın Yolları

Çoğu zaman negatif düşüncelere kapılırız ve bu düşünceler nedeni ile ruhsal yönden kendimizi iyi hissetmeyiz. Sağlıklı düşünebilmek ve yaşayabilmek için negatif düşüncelerden kurtulmanız gerekiyor. Birçok insan aklında meydana gelen negatif düşüncelerden kurtulmanın yolunu bulamamaktadır. Dolayısı ile de psikolojik olarak sürekli bir durgunluk hali yaşamaktadır. Biz de sizlere negatif düşüncelerden nasıl kurtuluruz? Sorusunun cevabını verdik.

  • Negatif Düşüncelerden Kurtulmanın İlk Şartı Tanımlama Yapmak

Negatif Düşüncelerden Kurtulmanın Yolları 3Bir insan kafasında oluşturduğu negatif düşünceleri tanımlayamazsa ve bu düşüncelerin neden var olduğu konusunda bir yorum yapamazsa; negatif düşüncelerinden de kurtulması imkânsız bir hal almaya başlayacaktır. Birey önce bu düşünceleri tanımlayarak nedenlerine de inmelidir. Sonrasında diğer aşamaya geçiş yapabilir.

Tavsiye yazı:  Moral Bozukluğu Nasıl Düzeltilir?

  • Negatif Düşünce Gerçeklik Testi’ni Yapmaya Başlayın

Negatif Düşüncelerden Kurtulmanın Yolları 2Kafanızda oluşan negatif düşüncelerinizi anlamlı bir halle getirdikten sonra bu düşüncelerin ne kadar gerçek olduğuna dair bir test yapmanız lazım. Hemen önüne bir kâğıt ve kalem alın. Sizi rahatsız eden negatiflikleri yazın ve gerçek hayatınızda bu olumsuzlukların payına bakın. Böylece hangilerinin gerçek olduğunu görebilirsiniz.

  • Negatif Düşüncelerinizle Empati Kurmaya Çalışın

Negatif Düşüncelerden Kurtulmanın YollarıNegatif düşüncelerin ortadan kalkmasındaki en önemli etken; empati kurmayı bilmektir. Bir olay ya da eylem hakkında biriktirdiğiniz negatif düşünce ne kadar yoğun bir hal alırsa; o kadar rahatsız olursunuz. Bu yüzden de bu düşüncelerinize kendi gözünüzle değil; dışarıdan bir gözle bakmaya çalışıp empati kurmaya odaklanın.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Interrail Nedir, Nasıl Yapılır

İntterrail Avrupa üzerinde seyahat edebileceğiniz bir tren yolculuğudur. Bu uygulama ile treninize atlayabilir ve Avrupa’yı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir