Home / Diğer Konular / Nemsiz Cilt Bakımı

Nemsiz Cilt Bakımı

Nemsiz Cilt BakımıNemsiz cilt, başta pullanma olmak üzere diğer tüm cilt sorunlarının baş nedenidir. Güzelliğin ilk aşaması nemdir ve Cildin neme doyması için su içilmesi şarttır. Bir cilt iki farklı şekilde nemsiz kalır; Bir dışsal sebepler ikincisi ise içsel nedenlerdir. Cildin Nemsiz Kalması Sonucu

  1. Nemsiz kalan cilt dayanıklılığını kaybeder ve erkenden yıpranır.
  2. Kırışıklık ve ince çizgiler oluşmaya başlar.
  3. Diğer yandan nemsiz kalan ciltte pullanma, çatlama ve enfeksiyona dayanıksızlılık başlar.

 Kuruluk ve Nemsizlik Arasındaki Fark Nemsizlik Geçici bir cilt problemi olan nemsizlik hemen, hemen her ciltte görülebilir. Cildin su kaybına maruz kaldığı zamanlarda yaşanan nemsizlik gerilme ve pullanma ile baş gösteren bir durumdur. Kuruluk ise genetik cilt yapısının özelliğidir. Daima ciltte bir pullanma ve gerginlik hissedilir. Yağlı Ciltler Nemsiz Kalır Mı? Yağlı ciltlerde kimi zaman nemsiz kalabilir, bunun sonucunda ciltten pullanma gibi nemsiz ciltlerin maruz kaldığı tüm problemler yağlı ciltlerde de görülebilir. Nemsizlik ( Geçici kuruluk ) Cildin ihtiyacı olan su takviyesini alamadığında tüm cilt tiplerinde ortaya çıkabilen ortak bir problemdir. Nemsiz Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

  • Nemsiz ciltler özellikle temizleme ve bakım ürünlerinde alerji riskini arttıran ürünleri kesinlikle kullanmamalıdır. Kullanacakları her ürünün içinde mutlaka nemlendirici etkisi olmalıdır.
  • Krem ile cildinizi düzenli olarak nemlendirmenize rağmen fayda görmüyorsanız acilen bir dermatolog tan yardım talep etmelisiniz.

 Nemlendiricilerin Nemsiz Cilde EtkileriNemlendiriciler ciltteki suyun buharlaşmasını önleyerek ciltte kalmasını sağlayan cilt bakım ürünleridir. Krem, jel veya emülsiyon halinde ürünlerde bulunur. Nemlendiriciler artık kullanılan cilt koruyucular da ve birçok cilt sorunu için kullanılan kremlerde bulunuyor. Kimyasalların ve makyaj ürünlerinin cilde verdiği zararı en aza indirmek için önemli bir yere sahip. Nemlendirici Etkili Kremler Cildin nemlenme şekiller farklıdır. Her aldığınız krem cildinize aynı oranda nem sağlamaz ve etki etmez.

  • Fizyolojik Etki: Cildin tamamını kaplayan ve cilde lipid sağlayarak seramid ve yağlı asitleri cilde sağlar.
  • Kaplama İle Etki: Vazeline benzeyen aşırı yağlı kremlerdir. Cilde kalın bir tabaka şeklinde yayılır ve cildin su tutmasını sağlar.
  • Beslenme ile Etki: Cilde laktik asit, üre ve gliserin veren doğal nemlendiricilerdir.

 

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir