Home / Android / Nexus 5’in özellikleri nasıl olacak?

Nexus 5’in özellikleri nasıl olacak?

Nexus serisinin bir sonraki üyesi Nexus 5 için bekleyiş devam ediyor. Yeni iddialara göre Nexus 5’in basın görseli sızdırıldı ve teknik özellikleri belirli oldu.

LG üretimi Nexus 5’in Snapdragon 800 çipsetli 2.3 GHz Krait 400 işlemciye sahip olacağı iddia ediliyor. Ayrıca her Nexus cihazda olduğu gibi Nexus 5 ile de Android’in yeni sürümü Android KitKat 4.4’ün gelmesi bekleniyor.

GFXBench sitesi Nexus 5’in çözünürlüğünü 1794×1080 olarak belirtmiş. Ekrandaki sanal tuşların varlığını hatırlarsak, ekran çözünürlüğünün tam HD yani 1920×1080 olacağını söylemek mümkün. Cihazın kod adı “Hammerhead” olarak belirtilmiş. Google’ın, Nexus 5’i ekim ayının sonlarında piyasaya çıkarması bekleniyor.

Nexus 5'in özellikleri nasıl olacak

Nexus 5’in diğer özellikleri ise gizemini koruyor. Ancak yeni Nexus’ta 2 GB RAM, 13 MP arka kamera ve microSD kart olmaması beklenenler arasında. Nexus 5’in LG G2 baz alınarak üretileceğini düşünürsek bu özelliklerin beklenmesi gayet doğal.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir