Home / Diğer Konular / Nişan Kanaması Nedir?

Nişan Kanaması Nedir?

Bebeğin gelişimi ilerledikçe anne rahminde oluşan baskı son derece artar. Bu nedenle de kendini koruma isteği duyar. Koruması için de 9 ay ve 10 günlük süreç boyunca rahmin ağzında bir tıkaç oluşur. Bu tıkaç süre tamamlandığında kendisini rahimden dışarı atar. Dışarı atarken kanama geldiğinden dolayı buna nişan kanaması adı verilir.Nişan Kanaması Nedir

Nişan Gelmesinin Faydası Nedir?

Hamileliğin ilk 2 ayında nişan gelmesi yaşanmaz. 2. Aydan sonra bebeğin anne karnındaki hacmi büyür ve aynı zamanda da bebeğin düşmemesi gerekir. Vücutta bebeğin düşmesini engellemek için rahmin ağzına nişan gelmesi şeklinde bir tıkaç koyar. Anne adayının ve bebeğin güvenliği için vardır.

Nişan Kanaması Nasıl Oluşur?

Nişan kanaması bebeğin doğmasına az bir süre önce gelen sıvının asıl adı olmaktadır. Nişan kanaması atıldıktan sonra rahmin ağzında biriken kan da dışarı atılır. Doğum ise; bazı bayanlarda 24 saat sonra; bazı bayanlarda ise; 1 hafta sonra gerçekleşir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, kanamanın hemen sonrasında doktorun bu durumdan haberi olmasıdır.

Nişan Gelmesi Esnasında Acı ve Ağrı Olur Mu?

Nişan gelirken her bayan da ağrı olmaz. Bazı bayanlarda ağrı ya da acı meydana gelir. Bebeğin vücut yapısı ile bağlantılı bir durumdur. Bebeğin kütlesi fazlaysa rahme yapmış olduğu baskı da fazla olacaktır ve ağrı fazladır. Ancak; hiç ağrı yaşamayan bayanlar da vardır.

Nişan Sıvısının Rengi Nasıldır?

Nişan sıvısı rahim ağzında oluşan kan ile birlikte dışarı atıldığından dolayı kırmızı veya koyu pembe renkte dışarı akar. Kan ile geldiği için bir miktar akar ve sürekli akmaya devam etmez. Koyu renkte olması en belirgin renk özelliği olarak söylememiz doğrudur. Arama Terimleri:

    nişan kanaması

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir