Home / Diğer Konular / Nükhet Durunun Güzellik Sırları

Nükhet Durunun Güzellik Sırları

Nükhet Duru’nun Güzellik SırlarıNükhet Duru’nun Güzellik Sırları Neler? Yıllara meydan okuyan Nükhet Duru soyadı gibi duru bir güzelliğe sahip. Yaşına rağmen vücudunu ve cildini çok iyi koruyan Nükhet Duru‘nun kendine göre güzellik sırları var bizde Cilt.net olarak bu sırları sizlerle paylaşmak istedik. Nükhet Duru’nun Güzellik Sırları Nükhet Duru Nasıl İnce Kalıyor?

 1. Boş zaman geçirmeyen şarkıcı televizyon izlerken kollarını sürekli hareket ettiriyor bu sayede kol kaslarının sarkmasını önlüyor.
 2. Yemek yaparken her daim kalça kaslarını sıkıp bırakıyormuş.
 3. Sesli harfleri daha abartılı söyleyerek sürekli yüz kaslarını aktif tutuyor.
 4. Uçaktayken oturduğu yerde 1 saat süresince göbek kaslarını çalıştırıyor. Karnını İçine çekerek 10’a kadar sayıyor ve bunu göbek kasları iyice acıyıncaya kadar tekrar ediyormuş.
 5. Nükhet Duru her daim hareketli olmaya özen gösteriyor. Cildinin güzelliğini de her daim hareketli ve neşeli olmasına bağlayan Nükhet Duru telefonla konuşurken dahi ayakta olduğunu ve odada dolaştığını söylüyor.
 6. Yani sadece gün içindeki hareketlerinize dikkat ederek Nükhet Duru gibi formda kalmanız mümkün.

 Nükhet Duru’nun Makyaj Sırları

 • Yazın makyaj yaparken oldukça natürel renkler tercih ettiğini söyleyen Nükhet Duru kimse makyaj yaptığımı anlayamaz diyor.
 • Sıcak renkler severim insanı daha içten ve daha sağlıklı gösteriyor.
 • Kaşları için “Kaşların kalkık ve ince olması kişiyi daha kızgın ve sert gösteriyor by yüzden kaşlarımı mümkün olduğunda kalın bıraktırıyorum” diyen sanatçı kaşlara ayrıca özen gösteriyormuş.
 • Güneş kremlerinde yanlış bilinen bir şey var ki yağlı cilde sahip olanların güneş sütü kuru cilde sahip olanlar da güneş yağı kullanmalı. Bu doğrultuda cilt uzmanınıza cilt tipinizi sormalısınız.

 Nükhet Duru’nun Cilt Güzellik Sırrı Nükhet Duru gün içinde sık sık maydanoz çayı ve yeşil çay tüketiyormuş. Evde kendi hazırladığı kürlerle cildine bakım yaptığını söyleyen Nükhet Duru cilt bakım maskesini bizlerle paylaştı. Nükhet Duru’nun Cilt Bakım Maskesi

 • Süt ( yarım fincan )
 • Yumurta sarısı ( 1 tane )
 • Şeftali ( yarım fincan suyu )
 • Domates ( 2 tane orta büyüklükte )
 • Badem yağı ( 1 çay kaşığı )
 • Süzme bal ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı: Domatesleri kabukları ile birlikte fırında pişirin ve daha sonra kabuklarını soyup bal hariç diğer malzemeleri de ekleyip karıştırın. Tekrar ocakta benmari usulü ısıtın ve en son balı ekleyerek ocaktan alın. Cildinize masaj yaparak uygulayın ve 20 dakika cildinizde bekletin, süre sonunda cildinizi ılık su ile temizleyin. Haftada 2 kez bu maskeyi cildinize uygulayabilirsiniz. 

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir