Home / Android / NVIDIA Tegra 4’lü tabletini duyurdu: Tegra Note

NVIDIA Tegra 4’lü tabletini duyurdu: Tegra Note

Tegra 4’ün piyasaya yaygınlaşmaması, NVIDIA’nın canını sıkmış olacak ki Nvidia kendi tabletini kendi üretmeye karar verdi. Tegra 4 platformunu kullanacak olan tablet rekabetçi bir fiyata ve oldukça yeterli bir donanıma sahip.

Nvidia Tegra Note tabletinde, dediğimiz gibi Tegra 4 mobil işlemci bulunacak. Bu işlemci dört çekirdekten oluşuyor. Grafik işlemcisi ise 72 çekirdekli GeForce GPU. 7″ boyutunda 1280×800 çözünürlükte ekran barındıran tablet IPS panel ile net görüntüler sunmayı vaat ediyor.

Tablette 16 GB dahili hafıza ve 32 GB’a kadar çıkan microSD kart desteği bulunuyor. 5 MP arka kamera ve VGA ön kamera bulunan Tegra Note’da HD stereo hoparlörler bulunduğunu belirtmekte fayda var.

Micro HDMI ile rahatça TV’ye ya da monitörünüze bağlayabileceğiniz Tegra Note, yazılım desteğini de garanti ediyor. Nvidia’nın açıklamalarına göre Tegra Note, Android’in son sürümü ile çalışacak. Tabletin yanında not alma, çizim gibi işlemler için bir de kalem verilecek. Pil ömrü konusunda da Nvidia, 10 saate kadar HD video oynatma ömrü olduğunu belirtiyor.

NVIDIA Tegra 4'lü tabletini duyurdu: Tegra Note

Bu üst düzey özelliklere karşın tabletin fiyatı $199 olarak belirlenmiş. Tegra Note ülkemize gelir mi bilinmez ancak yurtdışında Nexus 7’ye ciddi bir rakip daha geldi diyebiliriz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir