Home / Diğer Konular / Peeling Tarifleri

Peeling Tarifleri


PEELİNG

Cildin hava almasını ve gözeneklerin temizlenmesini sağlayan peeling maskeleri ile cildinizde biriken ölü hücreleri ve fazla yağı atabilirsiniz. Peeling sonrası cilt daha parlak ve canlı görünmektedir. Cildi yenileme işlemi olarak da adlandırılabilen peeling işlemleri nasıl yapılır ve en etkili peeling tariflerini yazımızın devamında bulabilirsiniz. Peeling, sadece yüze değil vücut, el ve ayaklara da uygulanabilmektedir. Cildinizde sivilce varken peeling yapmanız halinde sivilceleriniz yüzünüzün diğer bölgelerine de yayılabilir. Hassas cilt yapısına sahip kişiler peeling uygulamasını 15 günde 1 yapmalıdır. El ve ayaklara peeling uyguladıktan sonra manikür ve pedikür uygulayabilirsiniz.  Ellerinize uyguladığınız peeling işlemi sonrasında elleriniz yumuşak ve taze bir hale gelecektir. Ayaklarda oluşan çatlak ve nasırlar için peeling uygulayabilirsiniz. Ayaklara yapılan peeling sonrası bu sorunlar büyük oranda giderilmektedir. Vücudunuza uygulayacağınız peeling sonrasında cildinizdeki lekeler ve siyah noktalar kaybolur. Göz çevresine kesinlikle peeling uygulaması yapmamalısınız. Bu bölge hassas bir bölgedir ve maskeleri yüzünüze sürerken göz çevresine sürmemelisiniz. 

Duş Peelingi Tarifi

  • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
  • Yeteri miktarda deniz tuzu

Listedeki malzemeleri bir araya getirip karıştırın. Duş sırasında karışımı vücudunuza uygulayın ve 10 dakika bekleyin. Ardından karışımı cildinizden yıkayarak uzaklaştırın. Oldukça etkili olan bu tarifi haftada 1 kere kullanabilirsiniz. 

Doğal Peeling Tarifi

  • Yarım çay kaşığı elma sirkesi
  • 1 çay kaşığı bal
  • 3 çay kaşığı çiğ yulaf

Malzemeleri bir araya getirip 15 dakika bekleyin ve sonrasında cildinizi temizleyin. Ayda 1 kere tekrarlayabilirsiniz. Cildinizdeki ölü tabakayı uzaklaştıracaktır.  

Kolay Peeling Tarifi

  • 2 yemek kaşığı aloevera yağı
  • 2 adet kesme şeker

Kesme şeker ve aloevera yağını ezerek bir araya getirin. Sonrasında cildinize sürüp 5 dakika bekletin ve ardından ovalayarak cildinizden temizleyin. Ayda 2’den fazla uygulamamalısınız. 

El ve Ayak İçin Peeling

  • 2 damla limon suyu
  • 1 adet yumurta sarısı
  • 1 tatlı kaşığı bal

Listedeki malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve cildinize ince bir tabaka halinde sürün. Karışım cildinizde kuruduktan sonra ovalayarak temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kez tekrarlanabilir.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir