Home / Oyunlar / Ping nasıl düşürülür?

Ping nasıl düşürülür?

Ping yükselmesiyle ortaya çıkan lag bazen insanı kanser edebilir. Ping yükselmesi tamamen internet erişimi ve hızıyla ilgili durumdur. Eğer FPS’de sorun yaşıyorsanız sorun bölümümüz de onun içinde bir yazımız mevcut. Ping nedir? Öncelik sorumuz bu olsun. Yaşadığımız sorunu iyi bilirsek eğer cözmek için yapıcağımız şeyler mantık çevresinde olabilir. Ping bir ip’ye paket gönderip onun da bu paketlere cevap göndermesine denir.

Eğer erişiminiz iyi bir durum da ise bu cevap gönderilmesi net ve kısa sürede gerçekleşir. Bu da sizin hiç donmadan, kasılmadan oyununuzu sürekleyici bi şekilde oynamanıza sebebiyet verir.

Peki ping düşürmek için elimizden neler gelebilir? Edindiğimiz tecrübeler ile sizler için belki bildiğiniz bazı bilgiler vereceğiz. Eğer evinizdeki cihaz ile faydalanan yazılım ve aygıtları ne kadar azaltırsanız ping o derece düşücektir. Size şöyle örnek vereceğim. Diyelim ki bir dosya indiriyorsunuz. Dosya indirim hızı 500kb. Bir dosya daha indirmeye başladığınızda ikisinin de hızının 250kb olduğunu görüceksiniz. Veri indirim hızı öncelik yok ise eşit bi şekilde paylaştırılır. Her şey mantık çevresinde yapılır.

İlk yapmanız gereken wireless ile modeme erişim sağlayan cihazların wireless’ını devre dışı bırakmak. Özellikle Apple markalı İphone adlı telefonlar wireless bağlıyken otomatik güncelleme yapabiliyor büyük boyutta dosyaları haberimiz olmadan indirebiliyor. Annenizin, babanızın, kendi telefonunuzun wireless özelliğini kapatarak ping değerini büyük veya küçük ölçü de düşürebilirsiniz.

Skype, Hamachi, Torrent yazılımları ve tarayıcıların kapatılması. Kısaca internet erişiminizden yararlanan şeylerin kapatılması. Özellikle tarayıcılar da müzik gibi bir şey açık ise büyük ölçü de erişiminizi bölücektir. Biz bunların hepsinin kapalı olmasını tavsiye ediyoruz.

var td_screen_width = document.body.clientWidth;if ( td_screen_width >= 1140 ) {/* large monitors */document.write(”);(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});}if ( td_screen_width >= 1019 && td_screen_width = 768 && td_screen_width Bir yapıcağınız şey ise dns ayarlarınızı otomatiğe getirme. Eğer belli bir dns ayarlarınız var ise onu otomatik komuda getirin. Emin olun çoğu şey de fark edicektir.

Eğer hala ping değeriniz de düşme olmadıysa sağlayıcınızla iletişime geçin. Tttnet’in iletişim numarası aklımdayken yazayım: 444 0 375.

 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Ünlü oyun serisi olan Battlefield’ın yeni oyunu Battlefield 1 Beta sürecinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir