Home / Android / Piranha Tablet Açılış Şifresini Unuttum Ne Yapabilirim?

Piranha Tablet Açılış Şifresini Unuttum Ne Yapabilirim?

piranha tablet şifresi kırmaPek çok okuyucumuz, Piranha tablet kullanmakta; ve, bazen çocuğunun, bazen arkadaşının, tabletin desen şifresini defalarca yanlış girmesi dolayısı ile, Piranha tablet açılış şifresini unuttum şeklinde şikayetler ile bize başvurmakta; ama uygulanması gereken format; ya da hard reset işlemini uygulama aşamasında problem yaşamakta. Çünkü Piranha tablet hard reset olayı için cihaza yazılım yüklenmesi gerekmekte. Peki o halde Piranha tablet şifresi nasıl kırılır? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde, Piranha tablet şifresi kırma işlemini nasıl gerçekleştirebileceğinizi anlatmaya çalışacağız…

Piranha Tablet Açılış Şifresini Unuttum. Piranha Tablet Şifresi Nasıl Kırılır?

Piranha tablet şifresi kırma işlemi için uygulayacağınız aşamalarda, cihazınızın içerisinde bulunan bütün verilerin silineceğini baştan belirtelim. Bu aşamada, şifreyi bilmediğiniz için yedekleme yapabilme şansına da sahip değilsiniz. Bu nedenle, eğer bu yazıyı daha önceden okumuş iseniz şanslısınız, şifrenin her an yanlış girilebilme olasılığına karşın, tabletinizin verilerini aralıklı olarak yedekleyebilirsiniz. Aksi halde, anlatacağımız işlemi uygularken herhangi bir yedek alma şansınız bulunmuyor.

İlk olarak Piranha’nın resmi internet sitesine girmeli, ve üst menüde yer alan Tablet PC üzerine giderek, hemen altında yer alan Tabletler’e tıklamalısınız. Burada toplamda 41 farklı tablet bulunuyor. Siz bunların arasından, ilk sayfada bulamazsanız beşinci sayfaya kadar ilerlemek sureti ile, kendi kullandığınız tableti bulmalı; ve üzerine tıklamalısınız.

Örneğin biz, Ultra 3 Tab 10.1 Zeus White modelinin üzerine tıkladık… Daha sonra, üst menüde yer alan, Destek butonuna tıklıyoruz. Ardından da açılan sayfada, Bu Ürünün Destek Sayfasına Gitmek İçin Buraya Tıklayınız yazan butona tıklıyoruz. Daha sonra da, karşımıza çıkan resimli menüde, Sürücü Ve Yazılımlar’a tıklıyoruz.

Burada karşımıza çıkan, Yazılım Yükleme Programı, ve Yazılım ROM Dosyası’nı bilgisayarımıza indiriyoruz. Bilgisayarımıza Zip’li olarak gelen dosyaları klasöre çıkartıyor, ve tabletimizi yükleme moduna alarak bilgisayarımıza bağlıyoruz… Bunun için, tabletinizin Home, ya da ses açma tuşuna basılı tutarak, bilgisayarınıza bağlamanız, elinizi tuş üzerinden hiç çekmeden, yükleme işlemi tamamlanana kadar beklemeniz gerekmektedir.

Şimdi sıradaki, yapmanız gereken işlem, Yazılım Yükleme Programını açmak, ve içerisindeki Rk Batch Tool; ya da Live Suit uygulamasından hangisi var ise onu çalıştırmaktır. Burada, Select İMG dosyasını tıklamalı, ve ROM dosyasını seçmelisiniz. Ardından SysUpdate kısmına tıklayın; ve yükleme işleminin başlamasına izin verin. Artık tabletinize dokunmamalı, bilgisayar ile bağını kesmemeli, ve gerekli işlemi yapabilmesi için ona izin vermelisiniz.

Piranha tablet şifresi kırma işlemi ortalama 45 dakika zaman almakta olup, eğer uğraşmaktan sıkılacağınızı düşünüyorsanız, işlemi bulunduğunuz yerde yer alan servise yaptırmalısınız, ama, Piranha tablet açılış şifresini unuttum şeklinde bir şikayet ile servise gittiğinizde, işlemin garanti kapsamında yer almadığını, şifreyi unutmanın sizin hatanızdan kaynaklandığını, ve bu nedenle ücrete tabi tutulacağınızı unutmamalısınız…

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir