Home / Diğer Konular / Pirinçle Cilt Beyazlatma

Pirinçle Cilt Beyazlatma

Pirinçle Cilt BeyazlatmaAsya ülkelerinde sıkça uygulanan pirinç unu maskesi ülkemizde de son yıllarda oldukça uygulanıyor. Cilt beyazlatma yönünden oldukça etkili olan pirinç unu maskesini uygulamaksa oldukça kolay. Marketlerden kolayca temin edebileceğiniz pirinç unu cildin beyazlamasını sağlarken ciltteki lekelerinde azalmasında yardımcı oluyor. Pirinç İle Cilt Beyazlatma Tarifleri Pirinç unu ve pirinç ile hazırlanan maskeleri hafta 1 kere özellikle akşamları uygulamalısınız. Pirinçle Cilt Beyazlatma ( Yağlı ve Karma Ciltler için )

 • Su ( yarım çay bardağı )
 • Pirinç unu ( 3 – 4 çay kaşığı )

Hazırlanışı: Yarım çay bardağı suya pirinç ununu ilave edin. Pirinç unu iyice çözülene kadar karıştırın ve temizlenmiş cildinize karışımı uygulayın. Cildinizde kuruyana kadar tutun ve kuruduktan sonra ılık su ile cildinizi güzelce yıkayın. Pirinç unu maskesini uyguladıktan sonra mutlaka nemlendirici uygulamalısınız. Aksi taktirde cildinizde kuruma oluşur.  Pirinçle Cilt Beyazlatma ( Hassas ve Kuru Ciltler için )Pirinç unu ile yapılan maskeler cildi kuruttuğundan bal ekleyerek nemlendirme sağlanır.

 • Pirinç unu ( 1,5 çay kaşığı )
 • Bal ( 1 tatlı kaşığı )

Hazırlanışı: Malzemeleri karıştırın ve cildinizin göz çevresi hariç tamamına karışımı masaj yaparak yedirin. 20 dakika süresince ciltte beklettikten sonra ılık su ile cildinizi güzelce temizleyin. Pirinç Unu İle Cilt Beyazlatma ( Kuru Ciltler için )Aşırı kuru ciltleri nemlendirmek için ve cildi beyazlatmak için etkili bir maskedir.

 • Pirinç unu ( 2 – 3 çay kaşığı )
 • Süt  ( yeterince )

Hazırlanışı: Cam bir kaseye pirinç ununu koyun ve sütü yoğun bir kıvam alıncaya kadar yavaş yavaş ekleyin. Temizlediğiniz cildinize karışımı uygulayıp kuruyuncaya kadar cildinizde bekletin. Ardından ılık su ile cildinizi temizleyin. Pirinç ve Süt Maskesi ( Tüm Cilt Tipleri için )

 • Pirinç ( 2 yemek kaşığı )
 • Süt ( yarım çay kaşığı )

Hazırlanışı: Pirinçleri su ile kaynatıp sütün içine lapa olan pirinçleri ekleyin ve sütün içinde ezdirin. Merhem kıvamında olan karışımı cildinize uygulayın ve 15 – 20 dakika süresince bekletip durulayın. Pirinç’in Cilt Beyazlatma Dışındaki Faydaları

 • Pirinç unu maskesi cildin elastik yapısını arttırarak ciltteki çizgilerin oluşumunu engeller. Cildin kolajen üretimini arttırır.
 • Yağlı ciltlere pirinç unu maskesi uygulandığında cildin yağ dengesi dengelenerek cilde matlık verir.
 • Yaşlılık lekeleri, cilt lekeleri ve güneş lekelerini önlemede yardımcı olurken sivilce izlerinin de azalmasını sağlar.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir