Home / Android / Pixel C, Google’ın Nexus dışındaki ilk Android tableti

Pixel C, Google’ın Nexus dışındaki ilk Android tableti

Google’ın Nexus ekibi LG Nexus 5X ve Huawei Nexus 6P‘yi duyururken yeni nesil bir tablet duyurusu yapmadı. Google’ın Chromebook Pixel bilgisayarlarıyla bilinen donanım ekibi ise ilk kez Chromebook dışında bir donanım üretmeyi planlıyor.

10 inç genişliğinde yüksek çözünürlüklü ve 1:1.414(1’e, kök 2) gibi farklı oranda ekranı, NVIDIA Tegra X1 çipi ile Pixel C üst düzey bir cihaz olacağının sinyalini veriyor.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pixel C’nin en çok üzerinde durulan detayı ise son dönemlerde özellikle iPad Pro’nun çıkışıyla yeniden gündeme gelen klavye aksesuarı. Pixel C’nin klavyesi magnetik bağlantı ile cihazın arkasına yapışıyor ve kullanım anında da güçlü bağlantı ile farklı açılarda kaymadan kullanımı amaçlıyor. Klavye kablosuz şarj teknolojisi kullanarak tabletten enerjisini alıyor.

Chromebook Pixel’e fazlasıyla benzeyen Pixel C’nin, bu yılın sonunda 32GB modeli için 500 dolar, klavye için ise 150 dolar fiyatla satışa çıkması bekleniyor. Google’ın artık pek çok uygulamasında tablet arayüzüne dahi yer vermediği dönemlerde, bu tabletin kime hitap ettiğini kestirmek biraz zor gibi.

 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir